Alanud on aasta kõige pimedam aeg. Et tahmakuu hallust natukenegi leevendada, on parim aeg teha algust ühe korraliku diivaniseiklusega. Uku Tampere soovitab viit eestikeelset rännublogi, kust alustada oma uue ettenägematult ägeda (soolo)reisi planeerimist.

Eelmisel aastal tegi Väints Peugeot Travelleriga Euroopale ringi peale. Tema hulljulge ettevõtmine pani mind üle lappama omaaegseid populaarseid rännublogisid: aastatetagune kvaliteetne lugemismaterjal ei ole tänapäeval aktuaalsust kaotanud ja väärib äramärkimist. Eriti nendele, kel mõlgub mõttes teha äge autoreis.

Eesti mehe pealehakkamist tuleb ainult imetleda: tundub, et need kõige seikluslikumad reisid ongi sooloreisid. Blogid, mida alljärgnevalt soovitan, on kirja pandud auto ja mootorrattaga mööda maailma üksi rännates.

Sealjuures ei ole sihtkohaks valitud sugugi kõige lihtsamaid riike ja tsiviliseeritumaid paigakesi vaid rataste ees on jooksnud teed täis ettearvamatust ja tagasilööke. Põnev!

Oluline on oskus iseenda üle natuke nalja visata: muhe, kogemuste- ja emotsioonirohke kirjavara on uut reisi planeerides hea spikker ettetulevate raskuste ennetamiseks.

Mitte üksnes käidud ja nähtud paigad, aga ka pikkadel reisidel tehnikat tabanud viperused on autohullu jaoks tõeliselt kaasahaarav lugemine.

Ahto Tanner Defekaga läbi Aafrika
Pilt Ahto Tanneri blogist: seiklusauto Land Rover Defender

IT-mees Ahto Tanner käis kolmel reisil, mille ta kroonikana kirja pani. Asi algas 2006. aastal, mil mees võttis kätte ning sõitis oma Land Rover Defenderiga läbi Aafrika. Blogi sisukord on leitav siit.

Accelerista portaali sel ajal veel ei olnud, aga meie toimetus elas Ahto tegemistele kaasa igapäevaselt. Meid ei võlunud mitte ainult haaravalt sõnastatud sissekanded vaid ka Ahto võime märgata ja pildistada väikesi detaile!

Uusi postitusi ootasime nagu jõule, sest ilusate piltidega ning kohalikku elu-olu ausalt ja ilustamata kirjeldav reisiblogi kõlbab lugeda mistahes raamatu asemel pikkadel pimedatel õhtutundidel.

Ahto Tanner mootorrattaga Kesk-Aasias
Tanneri blogist: tsikliga Tadžikistani piirialadel

Järgmiseks käis Ahto paar aastat hiljem mootorrattaga Kesk-Aasias. Reis seadis tema elu päriselt ohtu ja viis läbi veelgi karmima poliitilise kliimaga maade. Blogi saab lugeda siit.

Ahto Tanner tsikliga Kaukaasias
Kulm läheb kortsu kui selliseid monstrume näen – Tbilisisse ehitatakse mingeid ulmelisi asju, samas paljudes maakohtades pole üldse viimase 30 aasta jooksul midagi ehitatud… Selle silla klaaside sees on valgusdioodid mis peaksid öösel vilkuma, andes Tbilisi valgusreostusele oma panuse. Pilt Tanneri blogist

Ja Ahto reisijuttude triloogia viimane osa on rohkem reisipiltide galerii ning vähem kommenteeritud blogi. Kuid sellesse sisse elada ja terve õhtu pildigalerii vaatamisele kulutada pole eelmistest keerulisem. Pildiblogi link on siin.

Tarmo Tamming autoga mitmel mandril
Pilt Tarmo Tammingu blogist

Ent Ahto Tanner ei ole ainus positiivselt hull mees, kelle blogisid aastaid hiljem inspiratsiooniallikatena sirvida. Ka Tarmo Tamming on tõsiseltvõetava sooloreisiga hakkama saanud. Link blogisse on siin. Reisi alguspunkti I sissekandele saab siit.

Tarmo Tamming läks teele aastal 2011. ning sõitis Eestist lõuna suunas, Aafrika lõunatipuni välja. Selmet koju tagasi tulla, läks mees edasi Lõuna-Ameerikasse ja sõitis selle ristirästi läbi. 1487 päeva jagu lugemist, laske hea maitsta!

2016. aastal kuulutati Tarmo aasta seiklejaks. Veel eelmise aasta alguseski tegi mees sissekande blogisse. Kas ta veel tänagi reisib, ei tea, kuid üle kuue aasta suurepärast reisiblogi on endiselt internetis loetav ja kogu loo võib häbenemata kvalifitseerida kvaliteetse reisikirjanduse kategooriasse.

Laisaarlane reisib siia ja sinna
Terlingua Ghost Town Texas: parasjagu on Väints kusagil sealkandis uusi kohti avastamas. Pilt: Laisaarlane

Väino Laisaar e Laisaarlane e Väints tegi möödunud aastal Peugeot Travelleriga üksinda ringi peale Euroopale. Tema reisikirju saab lugeda siit.

Aga reisikihk on midagi sellist, mida läbi põdeda ei ole võimalik. Sestap kondab mees alalõpmata laias ilmas ja kui ongi kodumail, käib siingi uusi kohti avastamas. Jälgida saab tema liikumisi laisaarlane.ee lehelt.

Ega muud, kui lugema, unistama ja miks mitte ka planeerima enda järgmist auto-, moto- või muud (soolo)reisi. Kas just Aafrikat vallutama ja eelkirjeldatud hullusi kordama, kuid inspiratsiooni peaks nüüd piisama.

Üksi reisimisel on vägevaid boonuseid, aga sellest kunagi edaspidi.

Kaanepilt: Ylle Tampere/Namiibia

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.