Telefon on pikanäpumeestele kerge saak, eriti kui olla reisil ja unustada end pea kuklas mõnd vaatamisväärsust uudistama või poes seninägemata kaupu valima. Nutitelefoni kaotamisel või varguse korral tuleb sellest võimalikult kiiresti teada anda oma operaatorile.

Turistid on reisides kohalikele taskuvaraste kerge saak ning üle Euroopa kasvab puhkuste perioodil telefonide varguste arv.

Kui telefon ära varastatakse on äärmiselt oluline number koheselt sulgeda, et varas kliendile hiigelsuurt arvet ei tekitaks. Kuni numbri sulgemiseni vastutab kasutatud teenuse eest lepingu omanik.

PROOSALINE PÕHJUS VARASTAMISEKS

Taskuvaraste eesmärk on enamasti varastatud telefoniga helistada kaugemates riikides elavatele sõpradele ja tuttavatele, kuhu kõnede tegemine on muidu kallis ning omal kulul seda teha ei taheta.

Samuti varastatakse telefone pettuse eesmärgiga, tehes lühikese aja jooksul palju kõnesid kõrge tariifiga tasulistele numbritele, mille tagajärjel kasvab arve tuhandetesse eurodesse.

On ka juhtumeid, kus lisaks kõnedele kasutatakse agaralt varastatud telefoni andmesidet ehk surfatakse internetis, näitab kurb statistika.

MIDA TEHA, KUI TELEFON ON VARASTATUD

1. Kui telefon välismaal ära varastatakse, anna sellest koheselt teada oma operaatorile, kes saab seejärel su numbri sulgeda.

2. Kirjuta kuskile kindlasse kohta üles telefoni IMEI kood. Kui tead oma telefoni IMEI koodi, siis saab operaator lisada seadme musta nimekirja, et seda ei oleks võimalik enam teiste sim-kaartidega kasutada.

3. Vaheta koheselt oma oluliste kontode paroolid – e-mail, pilvekonto, pangakoodid jne.
Kui sul olid äppidesse salvestatud krediitkaardi andmed, siis võta viivitamatult ühendust oma pangaga.

4. Kui telefonis on positsioneering sisse lülitatud, siis Find My iPhone ja Android Device Manager võivad aidata telefoni leida, kuid ära seda ise kindlasti võõras riigis otsima asu vaid pöördu politsei poole.

5. Kõige lihtsam on oma kallil seadmel reisides pilk peal hoida. Telefoni koht ei ole pükste tagataskus ega ka näpu vahel heljumas. See võiks olla käekotis või nööbiga taskus, kust iga möödamineja seda niisama lihtsalt välja võtta ei saa.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.