Laupäev, detsember 3
Tallinna Lennujaamas rõõmustatakse vargsi: juulikuu esimestel nädalatel astus lennukitele 43 373 reisijat – seda on kaugelt rohkem kui kogu juunis inimesi lendas. Popimad sihtkohad on Riia, Frankfurt ja Viin, ja mis seal imestadagi, kahest esimesest saab edasi ja Viin on tore suvepuhkuse sihtkoht. 

Juulikuu esimestel nädalatel läbis Tallinna Lennujaama 43 373 reisijat, mida on juba üle 18 000 reisija rohkem, kui juunikuus tervikuna. Tõusnud on ka lendude keskmine täituvus, kuid see jääb endiselt 50% juurde. 

20. juuli seisuga oli võimalik lennata 24 liinil ning kõige populaarsemateks sihtkohtadeks on juulikuus seni olnud Riia, Frankfurt ja Viin.

Laupäeval alustas Wizz Air Milano lende ning Suurbritannia odavlennufirma EasyJet teatas, et alustab sellest nädalast lendamist Londoni ja Berliini liinidel.

Samuti taasalustatakse juulis lendamist Ukrainasse Kiievisse, Harkivisse ja Lvivi ning augustis on oodata ka Moskva, Istanbuli ja Brüsseli liinide avamist.

Kõigi sihtkohadega on võimalik tutvuda Tallinna Lennujaama kodulehel. 

Riia ja Frankfurt on tähtsad sõlmpunktid olnud ja on ka edaspidi, võimaldades kümneid jätkulende ja olulised nii äri- kui suvelendaja seisukohast. 

Viin on aga praegusel kummalisel ajal suhteliselt ohutu suvesihtkoht, lisaks pakutakse pileteid hea hinnaga. Ja kes ei taha üksnes Viini vere ja veiniga piirduda, saab lihtsa vaevaga Austriat avastama minna ning rendiautoga ka Bratislavas- Slovakkias ära käia (viimasel juhul peab kodus siiski kaheks nädalaks karantiini jääma). 

Tallinna Lennujaam on kogunud reisijatelt tagasisidet sihtkohtade kohta ja saanud teada, et majutused on hea hinnaga, muuseumides puuduvad järjekorrad ning kohvikud-ja restoranidki on varasemast soodsamad. Kuidas ka ei tahaks Eesti siseturismi õigustada, võib välismaal mõnikord märksa soodsamalt puhata…

… seda juhul kui julgete, sest nakatumisrisk on suur ja sihtriigi piirangutega tuleb end kurssi viia enne kui kehv “üllatus” karantiini või mõne muu reegli näol plaanitud puhkuse tuksi keerab. 

Mida reisima minnes on vaja teada

Kaanepilt: Viin, Doonau jõgi. Foto Ylle Tampere

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.