blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com

Lase auto tuled ja rehvid üle vaadata! 3. detsembril saab seda tasuta teha2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Suuremate kutsehariduskeskuste ja maanteeameti koostöös on võimalik esmaspäeval, 3. detsembril üle Eesti lasta oma auto tuled ja rehvid tasuta üle kontrollida.

Maanteeamet kutsub koostöös kutsehariduskeskustega esmaspäeval, 3. detsembril tasuta kontrollima oma sõidukite tulede ja rehvide korrasolekut.

Erinevate kutsekoolide autoerialade õpilased on võtnud südameasjaks oma teadmisi näidata ning juhendajate valvsa pilgu all tulede ja rehvide korrasolekut kontrollida.

Korras auto, hea auto!

Talverehvide juures tuleb jälgida, et soovitatav rehvimustri sügavus on vähemalt 4–5 mm. Seaduse järgi peab rehvimustri sügavus olema 3 mm.

Talvel, mil halva nähtavusega ja pimedat aega on pikalt, saab erakordselt oluliseks ka autotulede korrasolek. Autotulesid tuleb talvel puhastada tavapärasest tihedamini ning need tuleb sättida paika juhul kui tegu on vanema mudeliga, millel automaatne reguleerimisvõimalus puudub.

Leed- ja ksenoontuledega tohivad sõita ainult need masinad, millel on automaatne tulede regulaator. Tuled peavad läbi paistma, terved ja õigesti reguleeritud.

Tulede ja rehvide korrasolekut saab tasuta kontrollida järgmistes kohtades:
Linn Aadress Toimumisaeg
Tallinn Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool (Uuslinna 10, Tallinn) Kell 9.00-12.00
Tartu Tartu kutsehariduskeskus (Põllu 11F, Tartu) Kell 9.00-12.00
Rakvere Rakvere Põhjakeskuse parkla (Haljala tee, Rakvere) Kell 9.00-12.00
Kuressaare Kuressaare ametikool (Kooli tee 7, Upa küla) Kell 9.00-12.00
Valga Valga kutseõppekeskus  (Loode 3, Valga) Kell 9.00-12.00
Viljandi Maanteeameti Viljandi teenindusbüroo (Pargi 3a, Viljandi) Kell 10.00-12.00
Paide Järvamaa kutsehariduskeskus (Tallinna mnt 46, Paide) Kell 9.00-12.00
Rapla Hepa tankla (Tallinna maantee 2, Rapla) Kell 10.00-14.00

.

Kutsekoolide ja maanteeameti ühise aktsiooni ellukutsuja Tartu Kutsehariduskeskuse autoosakonna juhataja kohusetäitja Silver Sõukand. Tulede ning rehvide korrasolekut kontrollivad üle Eesti kaheksa kutsekooli õpilased.

Projekti on kaasatud Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli, Rakvere Ametikooli, Valgamaa Kutseõppekeskuse, Kuressaare Ametikooli, Kehtna Kutsehariduskeskuse,Tartu Kutsehariduskeskuse, Viljandi Kutseõppekeskuse ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilased.

Sul on see ju meeles!

Talverehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini ning kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Sõidukijuht peab olema teeolude osas tähelepanelik ning sellele vastavalt valima õige sõidukiiruse ja -stiili.

Siit leiad 10 nippi edukaks talverehvide allapanemiseks

Teema on sobiv, et seda Delfi, Accelerista ja Maanteeameti koostööprojekti “Ühes tükis läbi talve” raames kajastada. Täname toetamast, Bassadone. Klõpsa alumist bännerit ja loe Delfi lugusid!

talvele vastu

Allikas: Maanteeamet

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com