Talv on ukse ees ning homsest, 30. oktoobrist 2019 tühistatakse Eesti riigiteedel suurima lubatud sõidukiiruse 100 ja 110 km/h kehtivus. Maanteedel tohib sõita kuni 90 km/h.

Valgel ajal heade sõidutingimuste korral jääb Maanteeametile õigus ka talveperioodil Tallinna–Pärnu maantee Laagri–Ääsmäe lõigul tõsta muutuva teabega liiklusmärkidega lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h.

Kiiruse alandamine on tingitud talviste teeolude saabumisest: teekatted on vihma- ja lehemärjad ning libedad, võib esineda musta jääd ja lumelaadseid sademeid.

Selleks, et ühes tükis kohale jõuda tuleb autojuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil – lubatud suurim piirkiirus ei ole kohustuslik.

Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Vähem kogenud juhid võiksid kaaluda üldse muid alternatiive autoga liiklemisele.

2019 suvehooajal sai kiirusega 110 km/h sõita ühtekokku 145 kilomeetril ning 21 km ulatuses tõsteti kiirust 100 km/h. Lubatud suurimat piirkiirust tõsteti neljarajalistel ja 2+1 teelõikudel.

Maanteeamet tuletab meelde, et enne talvehooaega tuleb üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga.

Kontrollida tuleks pidurite, tulede ja kojameeste töökorda. Otsustada ära, kas autole alla panna lamellid või siis naastrehvid. Viimased on lubatud alates 15. oktoobrist. Talverehvid peavad sõiduautodel all olema hiljemalt 1. detsembriks.

Kaanepilt: Ylle Tampere. Allikas: maanteeamet

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.