Algas arktilise diislikütuse laialivedu tanklatesse

Pinterest LinkedIn Tumblr +
1. detsembrist kuni järgmise aasta 28. veebruarini kehtib Eestis arktilise diislikütuse müügi kohustus. Eesti tanklad alustasid arktilise diislikütuse laialivedu ning saadaval on ka pakasekindel taastuvtoorainest diislikütus.

Alates 1. oktoobrist kuni 1. detsembrini kehtib Eestis üleminekuperiood, mil müüdav diislikütus võib vastata nii suvistele kui ka juba talvistele nõuetele. Hetkel on paljudes teenindusjaamades müügil talvine üleminekukütus, mille külmataluvus ulatub -16° kraadini.

“Järgmise kahe nädala ilmaprognoos ei nõua veel otseselt arktilise diislikütuse kasutamist, sellegipoolest oleme meie talve tulekuks valmis,” ütles Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

“Kui kellelgi on veel paagis suvine diislikütus, siis praegu on viimane aeg see lõpuni kasutada ning minna üle nüüd juba talvekütusele. Diisel on miinuskraadide suhtes erakordselt tundlik, juba praegu võib sõiduki käivitamisel olla probleeme, kui paagis on endiselt suvine kütus,” lisas Kuuse.

Circle K mootorikütuste tootejuht Teedo Melts sõnas: “Soovitame kõikidel diiselautode omanikel esimesel võimalusel suvekütus ära tarbida või tankida peale talvist diislikütust, et vältida miinuskraadidega kaasnevaid mootoririkkeid.” Melts rõhutas, et Circle K talvine diislikütus on biokomponendivaba.

Circle K mootorikütuste tootejuht selgitas, et miinuskraadidega tekivad mittesobiva külmakindlusega diislikütusesse parafiinikristallid, mis ummistavad kütusefiltri ehk kütus ei voola enam filtrist läbi ning auto ei käivitu. Lisaks talvekütuse tankimisele soovitab Melts talveperioodil hoida auto kütusepaak võimalikult täis ja tankida tihedamalt, sest see aitab paagis vaba õhu koguse hoida minimaalsena, vähendades veeauru kondenseerumist paagi siseseintele ning vee sattumist kütuse hulka.

Sõltuvalt asukohast jõuab pakasekindel arktiline diislikütus tanklatesse 2 kuni 3 nädala jooksul. Hiljemalt 1. detsembrist on kõikjal Neste tanklates saadaval talvine Neste Futura diislikütus külmakindlusega kuni -32 kraadi ning Neste Pro Diesel külmakindlusega kuni -37 kraadi.

Fossiilse diislikütustega võrdselt pakasekindel on ka täielikult taastuvatest allikatest toodetud Neste MY diislikütus, mille tooraineks on toiduaine- ja kalatööstuse jäätmed ja jäägid. Neste MY külmakindlus on kuni -37 kraadi, kütus vastab kõrgetele EN15940 kütusestandardi nõuetele ning keskkonnaheide oma elutsükli jooksul on kuni 90 protsenti väiksem kui fossiilsel diislikütusel. Diiselautode omanikele tähendab see võimalust vähendada oma tegevuse mõju kliimasoojenemisele.

Pakendivaba talvine klaasipesuvedelik on tanklates kohal

Tänaseks on kõik Neste klaasipesutankurid varustatud talvise klaasipesuvedelikuga, mille külmakindlus on kuni -20 kraadi. Tegemist on Neste oma garanteeritud kvaliteediga tootega Neste Voltera Citrus Ready, selle kasutamine hoiab ära tuhandete kanistrite sattumise prügisse.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.