Sünoptik Kairo Kiitsak annab ülevaate, milline ilm ootab meid ees selle aasta viimasel päeval ning uue aasta esimestel tundidel. Aastavahetuse ilm on heitlik, liigeldes tuleb olla tähelepanelik, kuid talvefännidel on põhjust rõõmustamiseks: lund ja libedat tuleb! Talvepeetritele, subaarikutele ja muile saanidele on aeg korralikud papud alla panna, et sõõrikuid teha saaks.

Vana-aasta õhtuks madalrõhkkonna mõju nõrgeneb: ilm on pilves, üksikute selgimistega. Mõnel pool on udu ja sisemaal esineb teedel jäidet. Saartel ja mandri lääneosas võib sadada kerget vihma. Õhutemperatuur kõigub nulli lähedal, -1..+1°C, rannikul kuni +3°C.

Uusaastaööks tugevneb Baltimaade kohal kõrgema rõhuga vöönd. Saju võimalus on väike, saartel siiski püsib vähese vihma võimalus. Sisemaal võib kohati uduvihma sadada.

Tuul on nõrk ja valdavalt lõunakaarest. Õhutemperatuur on 0..-2°C, meremõjuga rannikul kuni +2°C. Talvisema tunde saab Eesti ida- ja kagupoolses osas, seal on väike miinus. Püsib jäiteoht!

Uue aasta esimene päev kujuneb rahulikuks ning ilm tuleb enamasti sajuta, kuid pilvine ning udu paiguti püsib. Selgimisi on vaid väga üksikuid.

Õhutemperatuur on sisemaal -1..-2°C, Eesti lääne- ja põhjaservas pisut üle 0°C, saartel +1..+2°C. Tuul ei tea, kust suunast puhuda ning tuustib siit ja sealt.

Edasi läheb lõbusamaks: päev-päevalt hakkab õhk külmemaks muutuma. Jaanuari esimese kümne päevaga on selge, et tali taeva ei jää: tuleb nii miinuskraade kui aeg-ajalt ka lund.

Talvesõpradel on põhjust ärevil olla ning oma saanid ja muud talvised sõiduvahendid üle vaadata. Autoroolis on vajalik hoida tähelepanu teel ning sinna üldse mitte istuda kui talvesõiduoskused meelest läinud.

Praegune üldine õhuringlus atmosfääris, ja kõrgel stratosfääris aset leidvad muutused soosivad lähinädalateks külmakraadide tulekut. Ei saa välistada ka kahekohalisi miinuskraade (kümme ja rohkem kraadi alla nulli).

Mõnusat aastavahetust kõigile, turvalist liiklemist ja enne teeleasumist visake pilk nii Riigi Ilmateenistuse lehele kus on alati värskeim ilmainfo kui ka tarktee.ee portaali, kus saab teekonda mugavalt planeerida.

Jaga

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.