Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Lapseootel olles jõuavad paljud naised hetkeni, kus autoga sõites muutub turvavöö kandmine ebamugavaks ja hakatakse juurdlema, kas äkki ei oleks ka lapse seisukohast parem vöö üldse lahti jätta. Panime kokku väikese turvavöö kasutamise ABC õnnistatud seisundis naistele.

Siiski on turvavöö kasutamine mitte ainult kohustuslik, vaid selle kinnitamata jätmine on ohtlik nii emale, lapsele kui teistele autosviibijatele. Uuringud on näidanud, et parim viis kaitsta oma kasvavat last on kaitsta ennast, kandes autoga sõites alati õigesti kinnitatud turvavööd.

Kinnita vöö kõhu alt nii, et see jookseks üle puusakontide, mitte üle kõhu või kõhu pealt. Poodides on saadaval ka erinevaid rasedatele mõeldud turvavöö suunajaid, kuid soovitame kindlasti veenduda, et toode on testitud ja turvaline.

Kui üle kõhu veetud turvarihm kipub talveriiete või kampsuni peal üles libisema, kaalu soojas autos välisriiete eemaldamist. See on vöö kasutamise seisukohast ka üldiselt soovitatav. Õlarihm peaks jooksma täpselt üle rinna, mitte selja tagant või kaenla alt ega tohiks soonida kaela.

Turvavöö

Õhkpadjad pakuvad lisakaitset, kuid ei asenda turvavöid ning võivad lahtise vöö puhul olla hoopis ohtlikud. Autos lükka iste õhkpadjast võimalikult eemale ja võimalusel reguleeri rool oma rinna, mitte kõhu suunas.

Ja muidugi – kui oled osalenud ükskõik kui väikses avariis, pöördu kontrolli ka siis, kui end hästi tunned, et veenduda enda ja lapse tervises.

Allikas: Babycenter, foto: Pregnant Chicken

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.