Soome liikluspolitsei avaldas uue “hinnakirja”, mis hakkab 1. juunist kehtima

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ühel ilusal päeval pääseme jälle ka Soome ja saame seal autoga sõita. Niisiis on kasulik teada, et 1. juunil 2020 jõustub sealmail uus liiklusseadus. See toob kaasa mitmeid muudatusi. Avaldame järgnevalt kiiruseületamiste “hinnakirja”. 

1. juunil hakkab Soomes kehtima uus liiklusseadus, mis varasemaga võrreldes on mitmeti mõistlikum. Näiteks võivad autojuhid ise otsustada, kas panna autole talverehvid alla: kui talv on soe ja vihmane, võib sõita universaalrehvidega. Ka juhiluba enam nii kergesti ära ei võeta ja näiteks 750 kg kerghaagisega võib sõita 100 km/h.

Kiiruseületamise eest kuni 20 km/h saab uue seaduse järgi liiklusveamaksu nimelise sanktsiooni, suurem rikkumine ei päästa aga trahvist, mille summa määratakse vastavalt rikkuja sissetulekutele.

Soome politsei avaldas Twitteris uue “teenuste hinnakirja”, kus kõik täpselt kirjas:

Liiklusveamaksu tuleb tasuda ka ühissõidukirajal sõitmise eest 100 eurot või telefoni näppimise eest sõidu ajal, trahv on samuti 100 eurot.

Kui rikkumisi on korraga rohkem kui üks, lisatakse kõige suurema üleastumise hinnale veel 40 eurone lisatasu. Ehk on võimalus kenasti oma trahvisummasid kasvatada ka liiklusveamaksu korral. 

Aga juhiloast enam nii lihtsalt ilma ei jää. Muudatused aitavad ära hoida senist muret, kus maanteeservadele peidetud kiiruskaamerate tehtud pisikeste trahvide kogunedes juhiloaga hüvasti pidi jätma.

Nüüd võidavad mõlemad osapooled – trahviraha koguneb ja load jäävad alles juhul kui rikkumine ei ületa mõistlikkuse piire. Soomlased on korrektsemad liiklejad kui meie siin, sestap on rihma veidi lõdvemale laskmine loogiline käik.

Loe siit, kes Helsingis põhiliselt trahve maksmata jätavad

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.