blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com

Politsei katsetab mobiilseid kiiruskaameraid: vaata, kuidas mõõtmine käib!1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reedel seadis politsei Tallinnas testimiseks üles mobiilse kiiruskaamera. Mobiilne kaamera on teisaldatav ning võimaldab päeva jooksul kiirust mõõta mitmes kohas. Testperioodi lõppedes tulevad mobiilsed kiiruskaamerad neljas prefektuuris kasutusele.

This slideshow requires JavaScript.

Reedel, 22. märtsil katsetas politsei Tallinnas Filtri teel ühte kaheksast mobiilsest kiiruskaamerast. Kaamerad võetakse kõigis neljas prefektuuris kasutusele siis, kui lõpetatakse nende testimine ja koolitatakse välja politseinikud.

Seega tõenäoliselt selle kevade lõpus või suve alguses saavad teisaldatavad kaamerad teedel tavalisteks. Mobiilsete kiiruskaamerate asukoht markeeritakse sarnaselt statsionaarsete kiiruskaameratega ning ka trahv tuleb sarnaselt – rikkumine läheb automaatselt menetluskeskusse vormistamiseks.

Uued kaamerad hakkavad asukohti vahetama mitu korda päevas, asukohtade puhul võetakse aluseks nii õnnetuste statistika kui ka liiklejate tähelepanekud.

Politseinikel oleks hea võimalus kaameraid testida ka 3. aprilli Liiklustalgute käigus – arvata, et järgnevatel aastatel neid kasutataksegi.

Mobiilne kiiruskaamera on kiirusmõõtesüsteem, mis paigaldatakse statiivile või seisvasse sõidukisse. Sõitjaid teavitatakse mobiilse kiiruskaamera paiknemisest ajutise liiklusmärgiga „Automaatkontroll“.

Mobiilne kiiruskaamera fikseerib kiiruseületamise ja punane välgusähvatus annab teada kiirust ületanud sõidukist salvestise tegemisest.

Loe siit lisaks

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com