Liiklusjärelevalvekeskus: avariialtimad kohad Tallinnas Lasnamäel

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Liiklusjärelevalvekeskus analüüsis viiel viimasel suvel juhtunud liiklusavariide statistikat, ja tõi välja avariialtimad kohad Tallinnas, kus on juhtunud üle 20 õnnetuse. Lasnamäel ollakse tähelepanematud kõrvateedelt peateele välja sõites.
avariialtimad Lasnamäel

Ida-Harju politseijaoskonna piirkond on suur, aga kõige avariialtimad kohad on Tallinnas Lasnamäel. Allikas: Liiklusjärelevalvekeskus

Liiklusjärelevalvekeskuse kogutud avariide statistika Tallinna kohta on kõnekas: olgu tegu kesklinna, Mustamäe või Lasnamäega, ikka juhtuvad rasked õnnetused kas ettevaatamatusest, hoolimatusest või roolis sahmides.

Lasnamäe jääb Ida-Harju politseijaoskonna piirkonda ning lisaks esiviisikule on avariialtid kohad ka Laagna tee (14 rasket avariid viie aastaga), Ranna tee (14 avariid) ja Randvere tee (11 avariid). Kõige enam saab kannatada inimesi sõidukite külgkokkupõrgetel, järgnevad jalakäija osalusel juhtunud avariid. 

Peterburi tee, Tartu mnt ja Mustakivi tee vahel

2 kokkupõrget jalakäijaga
9 kokkupõrge sõidukiga küljelt
5 tagant otsasõitu

Peamised avariide juhtumise põhjused on kõrvalteedelt ette keeramised, kõrvalised tegevused, keelav foorituli, kergliiklejatega seonduv.

Punane tn, Pae tn ja J. Smuuli tee vahel

3 kokkupõrget sõidukiga küljelt
5 kokkupõrget jalakäijatega
2 tagant otsasõitu

Peamised põhjused on (nagu ikka) kõrvalteedelt hooletult ette keeramised, kõrvalised tegevused roolis, fooris keelava tule “ülelaskmine” ning kergliiklejatega seonduv.

J. Smuuli tee Narva mnt ja Peterburi tee vahel

5 kokkupõrget sõidukiga küljelt
2 kokkupõrget jalakäijaga
3 tagant otsasõitu

Avariid on selles piirkonnas juhtunud kõrvalteedelt ettekeeramiste tõttu, roolis muude tegevustega sahmimise tõttu, fooritulede eiramisest ja kergliiklejatega kohtumistel. 

Narva mnt, Smuuli tee ja Vana-Narva mnt vahel

2 kokkupõrget vastuliikuva sõidukiga
2 kokkupõrget jalakäijaga
4 tagant otsasõitu
3 teelt väljasõitu
5 kokkupõrget sõidukiga küljelt

Taas kord kõrvalteedelt hooletu ettekeeramine teisele sõidukile ja kõrvalised tegevused roolis – liigeldes ei saa loota, et auto ise sõidaks või “minuga ju ei juhtu”.

Liiklusjärelevalvekeskuselt on siinkohal üks mõtlemist vääriv soovitus: liigeldes jäta ruumi nii kaasliiklejatele kui ka iseendale eksimiseks. Kui oled roolis, keskendu. Hoia pikivahet, arvesta kaasliiklejatega, liikle rahulikult ja ka ennetavalt – kui jälgid liiklust, oskad aimata võimalikke ohuolukordi ja tegutseda nii, et avariid ei juhtuks. Allikas: Liiklusjärelevalvekeskus

. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.