blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Kirdalu-Tagadi teelõik Tallinn-Rapla maanteel muudetakse keskpiirde abiga ohutumaks1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Maanteeamet võtab uuel nädalal ette järjekordse tiheda liiklusega maanteelõigu, kus on oht sattuda liiklusõnnetusse ning paigaldab sinna keskpiirde. Tallinn-Rapla-Türi maantee 17. kilomeetrilt algava teelõigu “ohutustamisega” saadakse ühele poole detsembris.

Uue nädala esmaspäeval, 9. septembril alustatakse Tallinna–Rapla–Türi maantee 17,6–21 km vahele jääval teelõigul keskpiirde ehitustöödega, et muuta seal liiklemine ohutumaks.

Tööde käigus rajatakse 3,4 km pikkusele Kirdalu–Tagadi lõigule sõidusuundasid eraldav põrkepiire. Vasak- ja tagasipöördeks rajatakse eelmainitud lõigul selleks ettenähtud pöördekohad.

Keskpiiret kasutatakse, et vähendada võimalust sattuda raskesse liiklusõnnetusse. Antud teelõik valiti, kuna seal on mitmed ohutegurid liiklejatele: suur liiklussagedus, lauged kurvid ning sealsamas aset leidnud rasked õnnetused, sh laupkokkupõrked.

Eesmärk on muuta tee liiklussüsteem selliseks, et liiklejad eksiksid võimalikult vähe ning ka eksimuse korral oleksid sellega kaasnevad kahjud võimalikult väikesed.

Keskpiirde lahendust on juba kasutatud 2+1 sõiduradadega teelõikudel. Autojuhtidel on aega olnud piiretega harjuda, selline “ohutustamine” on efektiivne viis tõmmata juhtide tähelepanu ohtlikele teelõikudele.

Ehitustöid teostab Altos Teed OÜ ja omanikujärelevalvet Esprii OÜ. Ehitustööde maksumus on 442 700 eurot ning tööd lõppevad detsembris 2019.

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

Jäta kommentaar

18 − fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com