Mupo alustas Tallinna kaubanduskeskuste parklates lauskontrolli

Pinterest LinkedIn Tumblr +
12. detsembrist jälgib Mupo Tallinna kaubanduskeskuste parklates aktiivselt parkimiskorda: kuigi koroonapandeemia ajal peaksid inimesed kodus istuma, on jõuluhullus peal ning osturalli käimas. Ühes kingipaanikaga kaob suurel osal autojuhtidest teadmine, kuidas sõidukit turvaliselt parkida.

Alates sellest nädalavahetusest hoiavad munitsipaalpolitsei patrullid tõsisemalt silma peal kaubanduskeskuste parklatel pealinnas. Varasemate aastate kogemuse pealt saab öelda, et enne pühi valitseb neis parkimiskaos.

Kuigi sel aastal on kauplustel kohustus järgida rangeid piiranguid ruumide täituvuse osas, prognoositakse siiski ostlejate suurt kontsentratsiooni ja parklate ületäituvust.

Autojuhtidel palutakse parklasse sõites järgida parkimisreegleid ning kohtade nappusel jätta oma auto eemale, kaks lisasammu sõidukini ei ole eluküsimus – kahmitut saab pakiruumini sõidutada ostukäruga.

Mupo loeb suurimaks rikkumiseks invakohtadel parkimist, keelatud on ka jalakäijatele joonitud radadele sõiduki jätmine, risti parkimine, vahekäikudes stoppamine, elektriautodele mõeldud kohtade kinniparkimine jne. 

Parklates, kus ei ole kehtestatud teisiti, kehtib parema käe reegel: seda ei tea paljud autojuhid isegi tavaoludes ja rääkimata jõulupaanikast, mil üldse kõik reeglid meelest kipuvad minema.

Ehk tasuks end rahustada mõttega, et poest kaup otsa ei saa, eriti nende kümnekonna minutiga, mis kuluvad, et sõiduk korralikult seisma jätta. 

Lisaks tasuks mõelda, kas üldse on vaja poodi trügida? 12. detsembril andis Terviseamet teada rekordilise arvu – 760 – inimese nakatumisest pärgviirusega. 6 inimest suri, haiglad ägavad koormuse all. 

Võibolla on õige aeg valmistuda teistmoodi, “vanaaegseteks” jõuludeks, kus põhirõhk on aastast kokkuvõtete tegemisel ja lähedastega suhtlemisel!?

Ei ole ka Mupo patrullide rivi kummist, et nad lasteaiakasvatajatena peaksid käima näppu viibutamas ja valesti parkijaid noomimas – trahvimine on siiski tagumine korralekutsumise meede.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.