blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Joobes juht kihutas 160 km/h ja kui kätte saadi, teeskles reisijat: saadeti platele

Ida prefektuuri politseinikud pidasid kinni järjekordse liiklusrikkuja, kelle teod väärivad suuremat tähelepanu: algaja juht kihutas maanteel purjuspäi 160 km/h ning kui ta kätte saadi, ronis tagaistmele reisijat teesklema. Mees saadeti 15 päevaks plate peale.

28. märtsi varahommikul pidasid Narva politseijaoskonna patrullpolitseinikud kinni Tallinn-Narva maantee 189. kilomeetril Perjatsi külas sõgedalt kihutanud autojuhi.

BMW juht ületas 90 km/h alal lubatud kiirust vähemalt 70 km/h. Autot juhtinud joobes 22-aastane mees peab 15 päeva arestimajas veetma.

„Auto peatus märguande peale, kuid juht üritas vahepeal reisijat teeselda ja istus kiiresti tagaistmele ümber,“ kirjeldas juhtumit Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin.

Politseinikud tegid kindlaks, et kolmest sõidukis viibinud inimesest oli roolis 22-aastane mees, kes oli ka alkoholijoobes.

„Juht pani toime väga raske rikkumise ja selline käitumine on ohtlik nii talle endale kui teistele. Vaatamata sellele, et mehel ei olnud praegu kehtivaid liiklusalaseid rikkumisi, toimetasime ta kohtumajja ja taotlesime aresti,” selgitas Narolin.

“Kohus rahuldas politsei taotluse ja määras talle karistuseks 15 päeva aresti, millest neli kannab ta kohe ja ülejäänud ositi,“ rääkis Narolin.

„Kuna juht sai juhtimisõiguse vähem kui aasta tagasi, suunatakse ta ilmselt kaheaastase katseaja möödudes uuesti eksamile.“

Autos viibis ka BMW omanik, 20-aastane noormees, kellele suhtes algatati väärteomenetlus joobes inimesele sõiduki üleandmise ning narkootilise aine tarvitamise eest.

„Omanik teadis väga hästi, et annab juhtimise üle joobes inimesele, kuna eelnevalt tarvitasid nad koos alkoholi. See on vastutustundetu tegu, mis oleks võinud politsei sekkumiseta lõppeda traagiliste tagajärgedega,“ lisas juhtivuurija.

Politsei tuletab meelde, et mootorsõiduki omanikul on mitte ainult õigus antud sõiduki kasutamiseks, vaid ka kohustus jälgida ja veenduda, et see sõiduk ei sattuks ebakaine või ilma juhtimisõiguseta roolikeeraja kätte.

Ida prefektuuri politseinikud pidasid sel aastal kinni 169 joobes sõidukijuhti, sh kuus narkojoobes juhti.

Allikas: PPA

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com