Pühapäev, 3. detsember 2023
Kohus mõistis 10 päeva aresti mehele, kes sõitis ringi autoga, millele oli külge kruvitud Soome sõiduki numbrimärk. Politsei poolt kinnipeetuna püüdis autojuht puises soome keeles tõestada, et tema pole süüdi, aga süüdi ta jäi.

Politsei taotles kohtus aresti mehele, kes tabati nädalavahetusel liikumas autoga, millele oli külge kruvitud teise sõiduki numbrimärk.

Lisaks puudus masinal nii liikluskindlustus kui ka ülevaatus. Kõige tipuks polnud auto roolis olnud mehel ka juhtimisõigust. Tänasel kohtuistungil mõisteti liiklusrikkujale karistuseks 10 arestipäeva.

25. mail peatasid politseinikud Tartumaal Laeva tanklast välja pööranud ning Tartu poole suundunud sõiduauto Audi.

„Soome numbrimärki kandnud ja järelhaagist vedanud Audi jäi korrakaitsjatele silma seetõttu, et järelhaagise number paistis vilunud politseinikele kuidagi veider. Kuivõrd haagise registreerimismärk paistis olema ise üle võõbatud, otsustasime auto kontrolliks peatada,“ kirjeldas Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alevere.

Patrullpolitseinik vahendas, et autoroolis olnud mees oli korrakaitsjaid nähes väga kohkunud, sahmis masinas edasi-tagasi ning vestles väga napisõnaliselt puises soome keeles.

„Mõistsime kohe, et midagi siin ei klapi. Esmalt ilmnes kontrolli käigus, et autoroolis olnud 36-aastasel mehel puudub juhtimisõigus. Siis tuvastasime, et Audi külge riputatud numbrimärk kuulub sootuks teisele masinale ning kõige tipuks üllatusime isegi, kui avastasime, et järelhaagise number pärineb hoopiski ühelt kaubikult,“ vahendas patrullpolitseinik.

Auto roolis olnud mees sai sel momendil isegi aru, et soomlase mängimine teda enam edasi ei vii ning ta tunnistas puhtas eesti keeles oma viga.

Mees selgitas kohapeal politseinikele, et teiste sõidukite numbrimärgid oli talle kasutada andnud üks hea sõber.

Politseinikud kõrvaldasid ta juhtimiselt ning viisid otsejoones arestikambrisse. Täna toimetati mees kohtusaali oma teo eest vastust andma. Kohus mõistis varasemaltki liiklusrikkumiselt tabatud mehele 10 päeva aresti.

Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere sõnul arvanud 36-aastane mees tõsimeeli, et juhtimisõiguseta liigeldes ning välismaist numbrimärki kasutades on suurem võimalus politseikontrolli vältida ning ehitusmaterjalidega ohutult Põlvamaale isakoju jõuda.

„Sellistele viguritele ei maksa aga ühelgi juhul lootma jääda, sest olenemata numbrimärgist või automargist, kontrollib politsei vähimagi kahtluse korral ning võimaliku ohu vältimiseks mistahes sõidukit või selle juhti,“ tõdes Alavere.

Ei ole talentide puudust me maal

Allikas: PPA

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.