Reede, 19. aprill 2024
Sooviavaldusi Regional Jeti lennunduskooli esimesele kutseõppekursusele said 31. oktoobrini saata kõik huvilised. Tahtjate hulk ja motiveeritus ületas tegijate ootusi. Lähinädalatel selguvad need 15 õnnelikku, kes uuest aastast liinipiloodiks õppima pääsevad.

Regional Jeti lennunduskool läheb hooga käima: 31. oktoobrini said kõik huvilised saata oma sooviavalduse kas liinipiloodi või pardateenindaja koolitusele. Esimene kursus saab 18 kuuga kätte need teoreetilised ja praktilised oskused, mis on vajalikud RJ-s tööleasumiseks.

Regional Jeti kõneisik, üks lennunduskooli idee algatajatest, Toomas Uibo tõdeb, et sooviavalduste rohkus ületab kõik ootused: kokku laekus liinipiloodi kutseõppele ligi 80 avaldust.

“Arvestades seda, et elumuutva otsuse tegemiseks oli aeg tõesti napp, vaid 2 nädalat, siis oleme niivõrd suure huvi üle väga rõõmsalt üllatunud. Oluline on märkida, et kõik need inimesed on ka ise valmis oma haridusse rahaliselt panustama, seega oleme saanud endale väga kõrgelt motiveeritud kandidaate,” räägib Uibo.

Tasuta piloodiharidust naljalt Euroopas enam pole ja noored inimesed võtavadki kuni 100 000 eurot laenu, et oma unistuste professioon saada.

“Regional Jet on valmis suurema osa koolituskuludest ise maksma eeldusel, et tulevane piloot mõned aastad just meil töötab. Seega on tegemist tõesti suurepärase pakkumise ja suurepärase võimalusega,” lisab ta.

Uibo kahjatseb, et naiskandidaate ainult 7 oli: “Sellest on kahju, sest tegemist on elukutsega, mis sobib õrnema soo esindajatele väga hästi. Samas jääb avalduste osakaal valdkonna keskmise juurde.”

Järgmistel kordadel ongi kavas suunata fookust senisest rohkem naistele, tutvustades neile töö iseärasusi, et meelitada neid lennunduse profipoolele.

Pardateenindajaks saab veel kandideerida

Toomas Uibo täpsustab, et kuna esimene Regional Jeti lennunduskooli kampaania oli suunatud vaid pilootidele ja pardateenindajaid otseselt ei otsitud, siis nende avalduste osakaal ei olnud ka kuigi suur.

“Siiski kutsun ülesse kõiki huvitatuid oma avaldusi läbi kodulehe (www.lennunduskool.ee) meile saatma, sest uue aasta alguses alustame ka pardapersonali treeningprogrammiga.”

“Kindlasti teeme siis ka väikese kampaania. Eriti on oodatud need inimesed, kes oskavad suhtlustasandil mõnda skandinaavia (rootsi, taani, norra) või siis poola keelt,” lisab Uibo.

Lähinädalatel selgub, kes õppima saab

Kandideerimisavalduse saatnud inimeste testimisega tehakse algust novembri II nädalal. Parimad kandidaadid loodetakse välja selgitada lähima 4-5 nädala jooksul.

Teooriakoolitus algab 2020. aasta jaanuaris. Regional Jeti lennunduskooli koostööpartneriks on Poolas asuv lennukool, sest Eestis pole täna sellist võimekust, et 15-20 piloodikandidaati 1.5 aasta jooksul lendama õpetada.

Iga kursant peab saama praktilist lennukogemust vähemalt 200 lennutundi ja kui need tunnid õpilaste arvuga läbi korrutada, on tegemist Eesti mõistes äärmiselt mahuka projektiga, mida siinsetes oludes on praegu keeruline läbi viia.

“Peab arvestama, et ühe praktilise lennutunni läbiviimiseks kulub tegelikult minimaalselt kaks tundi, sest enne ja peale lendu toimuvad ka kohustuslikud briifingud,” selgitab Toomas Uibo.

Teisisõnu kulub 15 kursuslase lennukoolituseks umbes 6000 töötundi. Uibo on optimistlik ja loodab, et tulevikus on ka Eestis olemas vajalik tehniline baas suuremahuliste piloodikoolituste läbiviimiseks.

Loe siit pikemat intervjuud Toomas Uiboga

Illustratiivne kaanepilt: Ylle Tampere/ Keila Mudellennu Klubi

KOMMENTEERI SIIN