blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tallinna lennujaama läbis juulis rekordarv reisijaid, enim lennati airBalticuga1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tallinna lennujaam annab pea igakuiselt teada reisijarekordite purunemisest: juulis lendas Tallinna kaudu üle 319 000 reisija; seda on 2,2% rohkem kui aasta tagasi. Enim lennatakse airBalticuga, sihtkohtade seas on populaarsed Helsingi, Riia, Frankfurdi ja Stockholmi sõlmjaamad.

Juulis teenindati Tallinna lennujaamas enam kui 319 000 reisijat, mis oli 2,2% rohkem kui 2018. aasta juulis. See on ühtlasi läbi aegade rekordiliselt suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on tulemus ootuspärane, sest juulis peatati ajutiselt mitmed äriliinid näiteks Kopenhaagenisse ja Milanosse. Regulaarlendude keskmine täituvus kerkis rekordilise 81%-ni.

„Vaatamata suhteliselt soojale suveilmale Eestis on reisijate nõudlus suviste puhkusereiside järele püsinud väga tugev ja keskmine lennukite täituvus on tõusnud rekordkõrgele. Suvega on turuosa kõvasti haaranud turuosa airBaltic ning kasvatanud seda aasta algusega võrreldes 7%,“ selgitas Pärgmäe.

Suurim vedaja airBaltic teenindas juulis 24% reisijatest, Nordica 15% ja Ryanair 10%. Odavlennufirmadega lendas kokku 20% kõigist reisijatest.

Juulis toimusid Tallinnas otselennud 36 regulaarliinil, millele lisandus 25 tellimuslendude sihtkohta. Suur osa regulaarliiklusest on jaotunud põhiliste sõlmjaamade vahel, nagu Helsingi, Riia, Frankfurt ja Stockholm.

Augustis taastuvad regulaarlennud neil äriliinidel, mis juulis korraliste hooldustööde tõttu peatati. Tšarteritest olid ülekaalukalt populaarseimad Türgi, Bulgaaria ja Kreeka kuurordid.

Suvised reisijate arvu rekordid panevad Tallinna lennujaama terminali läbilaskevõime kõvasti proovile, kuid teeninduse kvaliteeti aitavad üleval hoida kohusetundlikud meeskonnaliikmed, kes kiirel ajal ja keerulistes tingimustes hoolivalt ja professionaalselt töötavad.

Pärgmäe soovitab reisijatel enda ja teenindajate elu teha lihtsamaks sellega, et saabutakse lennujaama paraja ajavaruga, et jõutaks ära anda pagas ja läbida julgestuskontroll.

Reisijate arvu rekord sündis juulis ka Tartu lennujaamas. Seal teenindati ühtekokku 2257 reisijat, mis on 429 reisijat rohkem, kui mullu samal ajal.

Allikas: Tallinna lennujaama pressitalitus

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com