Tallinna Lennujaam pälvis kvaliteediauhinna ja airBalticust sai suurim vedaja

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Veebruaris kasutas Tallinna lennujaama õhuväravat ligi 195 000 reisijat, kes kõige rohkem ihkasid lennata Stockholmi. Nordica tagasitõmbumise järel tõusis suurimaks vedajaks airBaltic. Ühtlasi teenis meie kodune lennujaam järjekordse kvaliteediauhinna.

Tallinna lennujaama reisijate arvu kasv jätkub – veebruaris teenindas Eesti peamine õhuvärav ligi 195 000 reisijat, mida on 14% rohkem kui eelmise aasta samal ajal.

Veebruarikuu populaarseimaks otseliiniks kerkis esmakordselt Tallinn-Stockholm, mida teenindab kokku kuni üheksa lennuga päevas neli lennufirmat: Nordica, Air Baltic, SAS ja Norwegian.

TUNG ROOTSI PEALINNA

Eesti ja Rootsi pealinnade vahel lendas 28 veebruaripäeva jooksul üle 20 000 reisija ehk ligi 40% rohkem, kui mullu veebruaris.

Stockholmi liini populaarsuse kiiret tõusu reisijate hulgas võib selgitada konkurentsiga ja sellest tulenevalt hindade taskukohasemaks muutumisega. Stockholmi osatähtsus sõlmjaamana on kasvanud ja kasvab veelgi, sest Arlanda lennujaama lendab päevas kuni 9 lendu.

Stockholmi kõrval jätkus reisijate arvu kasv enamikul otseliinidel, mis lendavad Tallinnast kokku 25 erinevasse sihtkohta.

NORDICA TAANDUMINE POLE TUNDA ANDNUD

Reisijate vähenemine osal liinidest toimus peamiselt vaid seoses omamaise lennuettevõtte Nordica Peterburi lendude lõpetamisega ning liinivõrgustiku muudatustega Müncheni ja Amsterdami suunal.

Nende taandumine ei ole reisijate arvule suurt tagasilööki andnud, vastupidi, läbi alternatiivsete lahenduste on lendajaid tulnud juurde.

Suurimaks lennufirmaks Tallinnas tõusis Air Baltic, lisareisijaid on toonud ka odavlennufirmad Ryanair, Wizzair ja Norwegian.

Jaanuaris ja veebruaris kasvas reisijate arv Tallinna lennujaamast vastavalt 17 ja 14 protsenti, mis näitab, et nõudlus lendamise järele kasvab pidevalt.

TEENUSE KVALITEEDI AUHIND

Möödunud aasta tõi Tallinna Lennujaamale taas rekordarvu reisijaid, aasta viimasel päeval ületati 3 miljoni reisija piir, mis teeb keskmiselt 8200 reisijat ja 60 lendu päevas.

Rahvusvaheline lennujaamade ühendus Airports Council International (ACI) tunnustas Tallinna Lennujaama teenuse kvaliteedi auhinnaga Airport Service Quality Award 2018.

Reisijate hinnangul on meie õhuvärav Euroopa parim kuni viie miljoni reisijaga lennujaamade kategoorias, edestades London City, Zagrebi ja Southampton International lennujaamasid.

Euroopa parimad lennujaamad pandi paremusjärjestusse möödunud aasta jooksul läbi viidud reisijaküsitluse tulemusena.

Selleks viidi 109s Euroopa lennujaamas lahkuvate lendude väravates läbi erinevate teenuste kvaliteedi kohta küsitlused. Vastavalt tulemustele reastati parimad lennujaamad, Tallinna oma võitis.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.