Reede, 29. märts 2024
Pikalt veninud Saaremaa lennuliini riigihange on lõpuks jõudnud lepingusuhteni: 21. detsembrist lendab Kuressaare-Tallinn liinil NyxAir. Nende ATR 42-500 mahutab kuni 48 reisijat.

Maanteeameti ja NyxAir kirjutasid alla lepingu Kuressaare–Tallinn lennuliini teenindamiseks alates 21.12.2020. Piletite müük avatakse hiljemalt kaks nädalat enne esimese reisi toimumist.

Lepingu järgi lendab Kuressaare–Tallinn lennuliinil 48-kohaline lennuk, milleks on turbopropellermootoriga ATR 42-500. Nädalas tehakse endiselt 12 reisi ning reisi hind ei muutu.

Tallinn-Kärdla liinil jätkab teenidamist Leedu Transaviabaltika, nende hankevõit kuulutati välja 1. juunil 2019, ja suuremat “löömat” asja ümber ei olnudki, erinevalt Saaremaa liinihankega, kus tulemuse väljakuulutamine kuid venis.

NyxAir’i ärimudel on sarnane XFly omale

Eesti ettevõte NyxAir on senini vaikselt oma rida ajanud: ehkki ärimudel on sarnane XFly-le, ei ole seda kõlavalt välja kuulutatud. Ettevõttel on praegustel andmetel 8 lennukit ja tehakse tellimus- ning regulaarlende nii Eestis kui mujal. 

Tänavu sõlmiti koostööleping lennufirmaga Air Leap ning alates augustist teenindatakse kahte Rootsi siseliini – Stockholmi Bromma lennujaamast lennutatakse inimesi Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. Liine teenidavad töökindlad klassikud, 50-kohalised Saab 2000 turbopropellerlennukid.

NyxAir kasutab rahvusvahelist veebipõhist piletimüügiplatvormi ​​IATA Global Distribution Systems (GDS), ja see koondab kõik suuremad süsteemid nagu Sabre, Galileo ja Amadeus. Seega on Saaremaale lendamise võimalus kõigile huvilistele üle ilma avatud. 

Maanteeameti korraldatud lennuliinihankele esitasid pakkumuse viis ettevõtet. NyxAiri pakutud hind ühe lennu eest oli 5215 eurot. Suurim vaidlus tekkis Nordicaga, mis samuti oleks soovinud Kuressaare liini teenindada. 

Fotol ATR 42-500, pilt on illustreeriv CC

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN