Neljapäev, 5. oktoober 2023
Mäletate kuulsat lendmasinate, podracerite mõõduvõttu selles “Star Warsi” episoodis, millest ei räägita? See võib saada reaalsuseks varem kui me arvasime.

Vertikaalselt startivate ja maanduvate elektriliste lennumasinate (eVTOL) tootja Alauda plaanib juba selle aasta jooksul alustada võistlust nimega Airspeeder, mis on elektriliste lendavate autode võidusõit.

Ettevõte teatas hiljuti, et on palganud talente nii Boeing’ust, Jaguar Land Roverist kui Renault F1 meeskonnast – uusi masinaid hakkab muuhulgas arendama Boeingu taustaga insener Brett Hill, Airspeederi kui võistluse reguleerimisega hakkab tegelema 27 aastat F1-s töötanud Judith Griggs.

eVTOL-ide turg on akude kergemaks ja odavamaks muutumisega elavnenud ning loodetakse, et masinad hakkavad linnades kunagi näiteks taksosid asendama. Kuigi ka helikopterid saavad samuti püstloodis tõusta ja maanduda, on eVTOL-id odavamad pidada ning vaiksemad.

Alauda on Austraalia firma, mis asutati 2015. aastal ja mille suursponsoriks on muuhulgas logistikahiid DHL. Alauda läheneb eVTOL-ide arendamisele väga jõuliselt, uskudes, et just spordiks kohandatud masinate arendamine kiirendab üleüldiselt kogu tööstusharu arengut.

Personaalsetesse lennumasinatesse ehk rahvakeeli lendautodesse on viimasel ajal investeerinud mitmed suured tegijad, uskudes, et areng saab olema kiirem kui isesõitvate autode vallas.

Alauda sõnul saavad esimesed võidusõidud toimuma kaugjuhtimise teel, kuid varsti on plaanis masinatesse ka piloot panna. Seda, milline näeb välja üks arendusjärgus sõiduk ning milline on selle kokpit ja juhi sõiduasend, saab näha videos.

Meedia: Alauda

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.