Pühapäev, 5. veebruar 2023
2020. aasta aprillis alustab Austria odavlennufirma Lauda otselendudega Tallinn-Viin liinil. Soodsate hindadega saab Austriasse lennata kolmel päeval nädalas.

“Lennufirma Lauda lisandumine Tallinna Lennujaama koostööpartnerite sekka on väga teretulnud, sest nende tugev positsioon Austria turul annab meile suurepärase võimaluse suurendada Eestit külastatavate austerlaste arvu. Lisaks on Viin, kui üks Euroopa kaunimaid linnu, alati meie turul nõutud sihtkoht olnud,“ rääkis Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Lennufirma Lauda tegevjuht Andreas Gruber: “Meie lennuliinid toimivad edukalt, sest pakume sobivaid lende hinnatundlikele klientidele. Suur heameel on alustada Tallinn-Viini liinil, mis suurendab meie linnadevaheliste sihtkohtade arvu ning laiendab meie võrgustikku.“

Aastal 1979, samal aastal, kui ta otsustas lõpetada oma vormelisõitja karjääri, asutas Niki Lauda lennukompanii Lauda Air. (1982 alustas Niki Lauda vormeliga uuesti, aga loobus lõplikult 1985. aastal).

Pärast seda, kui Lauda Air aastal 1999 Austrian Airlinesile müüdi, lahkus Niki Lauda lahkhelide tõttu kompaniist ning asutas 2003. aastal uue lennufirma Niki, mis tegutses kuni 2017. aastani. Niki Laudal oli ka piloodilitsents ning aeg-ajalt juhtis ta ise oma firma lennukeid. Ta suri tänavu, 20. mail.

Viin on üks Euroopa kaunimaid pealinnu, mille mitmekesine arhitektuur pakub põnevat läbilõiget Euroopa ajaloost. Viini on ka korduvalt nimetatud maailma parima elukvaliteediga linnaks.

Viini valss, Sacheri tort ja maailma vanim loomaaed on vaid mõned märksõnad sellest, mida Viin külastajatele pakub. Viinist leiab kuulsa Schönbrunni palee, Püha Stefani katedraali ja suure hulga põnevaid kunstinäituseid.

Viini ümbruse veiniistandused, kuplilise maastikuga vanad Viini metsad ja Doonau jõgi meelitavad matkahuvilisi ning isegi Alpi mäestik on vaid paari-tunnise sõidu kaugusel.

Suvi on parim aeg võtta ette Viini kunsti-, kultuuri- ja ajaloo avastusretk. Lennud Viini hakkavad toimuma kolm korda nädalas. Lennufirma Lauda Tallinn-Viin lennupileti hinnad algavad 19.99 eurost.

Infot lennupiletite kohta saab Lauda kodulehelt, lennugraafik on kättesaadav ka Tallinna lennujaama kodulehel.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.