Reede, 2. juuni 2023

Finnairi juturobot Finn näeb pildi peal nii muhe välja, et tekib tahtmine teda mudida, paitada, talla alt kõdistada ja temaga niisama juttu vadistada. On küllalt tõenäoline, et Finn näeb nii numpts välja just sellepärast, et inimesed ei kõhkleks juturobotilt vajadusel abi küsimast.

Juturobot Finn on loodud klientide paremaks teenindamiseks. Tehisintellektil põhinev robot – klienditeenindaja kuulab ja nõustab kliente Finnairi Facebooki lehel, esialgu küll vaid inglise keeles.

Juturobot ehk chatbot Finn teab, kuidas müüa lennupileteid, kas kliendi lend on graafikus ja millised on konkreetse lennu pagasivõimalused. Ka aitab Finn leida vastuseid täiendavatele küsimustele, suunates klienti “Minu broneeringute” lehele või abistades korduma kippuvates küsimustes.

Kui Finnil puudub päringule vastus, suunab ta küsimuse klienditeenindajale. Chatbot on seejuures pidevas arengus – õppematerjaliks on töö käigus kogutav sisend klientidelt.

„Tehisintellekti kasutuselevõtt on meie arengustrateegia lahutamatu osa. Laiendame Finnairi teenusevalikut ja otsime uusi nutikaid lahendusi kliendi kogemuse parendamiseks, kasutades selleks uusi reisitööstuse tehnoloogiaid (NDC* – New Distribution Capability),“ ütleb Finnairi leviteenuste eest vastutav asepresident Rogier van Enk.

„Digitaalsetest tööriistadest on meil kõigil palju võita ning klient kogeb seda ennekõike kasutusmugavuses. Finn suhtleb esialgu inglise keeles, kuid veel käesoleval aastal saab Finn selgeks Soome ja Hiina keele ning kavas on laiendada ka tema funktsionaalsust. Pärast esimese etapi läbimist loodame Finnile leida kodu ka teistes sotsiaalmeedia platvormides nagu WeChat’is, mis on Hiinas ülimalt populaarne,“ tutvustas van Enk äsja turule toodud tööriista.

Juturobot on üks näide uutest kanalitest, mille on võimalikuks teinud IATA NDC* XML-l põhinev sõnumiedastuse standard.

Finn on lennunduses tehnoloogiliselt kõige arenenum NDC-lahendus, pakkudes võimaluse broneerida lende kogu Finnairi võrgustikus, lisaks kasutab ta sõnumite rikastamiseks kiirsuhtluses ka videot ja pilti. Finnairil on lennuettevõte IATA NDC programmis kolmanda taseme sertifikaat.

Chatbot’i on väljatöötatud koostöös ettevõttega Caravelo. „Oleme väga uhked partnerlussuhte üle Finnairiga. Finn on suur sammu edasi lennutööstuse juturobotite tehnoloogias, muutes sõnumiedastusplatvormi teenindus- ja müügikanaliks,“ märgib Caravelo kommertsdirektor Jonathan Newman.

Finnairiga lendab aastas rohkem kui 10 miljonit reisijat enam kui 100 sihtkohta Aasias, Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Lennufirma on esimene Euroopas, mille lennuparki kuulub Airbus A350 XWB lennuk.

Kõikidel Finnairi pikamaalendudel on tagatud ligipääs parda wifi võrgule. Finnairil on ainsa Põhjamaade lennufirmana Skytraxi 4-tärni hinnang. Lisaks on lennufirma kaheksal järjestikusel aastal võitnud parima Põhja-Euroopa lennufirma tiitli. Finnair kuulub maailma juhtivate lennufirmade liitu Oneworld.

Allikas ja meedia: Finnair

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.