Linnas ringi liikumiseks ja tööl käimiseks on rohkem võimalusi kui kunagi varem. Üha enam kohtab linnapildis keskkonnasõbralikke liiklusvahendeid, nagu linnajalgratas ja elektriline tõukeratas. Kumba moodsat vahendit aga eelistada?
Mõtle läbi oma eelarve

Liiklusvahendit soetades mängib kindlasti olulist rolli eelarve. Vastavalt võimalustele saab valida endale ka erinevate lisade ja uhkemate võimalustega ratta.

Olgu see siis vastupidavama aku ja suurema võimsusega tõukeratas või rohkemate käikude ja kergemast materjalist linnaratas. Üldjuhul jäävad ka elektrilised tõukerattad ja jalgrattad aga enam-vähem samasse hinnaklassi.

Arvesta vahemaaga

Linnaratta puhul on võimalus vaheda nii pikki vahemaid, kui endal jõudu ja võhma jagub. Olgu eesmärgiks seatud läbitud kilomeetrid või põletatud kalorid – kõik sõltub sinu enda poolt seatud eesmärkidest ja tahtejõust.

Elektrilise tõukeratta puhul saab reisida ligikaudu 20-30 kilomeetrit, enne kui pead tõukeratta taas laadima panema.

Samas on alati võimalus ratast ka n-ö kondiauruga kasutada, et soovitud sihtkohta ikkagi kenasti kohale jõuda.

Samuti pead arvestama laadimisele kuluva ajaga. Kui ratta aku on tühjaks saanud, kulub ligikaudu 4 või enam tundi laadimisele, seega sel ajal tõukeratast kasutada ei saa.

Mugavus vs kehaline pingutus

Elektrilise tõukerattaga sõitmine nõuab kindlasti vähem pingutust kui linnarattaga. Tõukerattaga saab sõita üldjuhul umbes 25 km/h ehk sihtkohta jõuab samuti kiiremini kui rattaga.

Seda muidugi sel juhul, kui tõukeratas on kenasti täis laetud ning soovitud vahemaa ei ole väga pikk. Vastasel juhul peab ratast omal jõul tõukama ning kohale jõudmine nõuab suuremat pingutust ning ajakulu.

Linnaratta puhul peab rohkem pingutama, kui just pole väga sileda maapinna ja taganttuulega. Kindlasti on abiks ka käigud, mis aitavad teekonda lihtsustada.

Samas saab linnaratta puhul kenasti ka oma päevase trenni ära, liikudes näiteks hommikul tööle või õhtul töölt koju.

See tähendab omakorda, et õhtul ei pea trenniks enam eraldi aega kulutama, vaid saab vaba aega nautida ja aias mõnuleda, näiteks võrkkiigel raamatut lugeda või batuuti ja seal hüppamist nautida.

Kokkuvõtteks: mõlemad on head

Elektrilise tõukeratta ja linnaratta puhul on mõlemaga tegu keskkonnasõbraliku transpordivahendiga, millel mõlemal on omad head ja vead.

Seistes dilemma ees kumba sõiduvahendit valida, tasubki esimese asjana lähtuda läbitavast vahemaast –sageli valitakse tõukeratas lühikesteks sõitudeks ja jalgratas pikemate retkede jaoks.

Suurepärase valiku erinevaid rattaid leiate Kaup24 e-poest.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.