Neljapäev, 18. aprill 2024
Selleks, et kodus võiks nautida ideaalset helipilti, on vaja kvaliteetseid kõlareid. Suuremale osale tehinkaseadmetele on kõlarid sisseehitatud, kuid nendega pole tagatud piisavalt kvaliteetne heli. Korralikud kõlarid muudavad kasvõi filmi vaatamise teistsuguseks. Nii on võimalik nautida kodus samasuguseid filmi- või muusikaelamusi nagu kinos või kontserdil.

Kõlareid on mitut tüüpi – olemas on nii tavalised juhtmevabad kõlarid kui ka juhtmetega toimivad variandid. Mis täpsemalt valida, sõltub teie vajadustest.

Juhtmevabad kõlarid saab ühendada bluetoothi abil arvuti, telefoni või tahvelarvutiga. Tuntuimad juhtmevabad kõlarid on JBL kõlarid. Juhtmetega kõlarid vajavad juhtmeid, et seadmega ja vooluvõrguga ühenduda.

Juhtmega kõlarid

Milliseid kõlareid on vaja, sõltub funktsioonist. Koju kõlareid valides tasub mõelda ruumi suurusele ja disainile. Kõlarid peaksid olema kooskõlas olemasoleva interjööriga.

Kuid siiski tasub vaadata, et liiga võimsaid ja suuri kõlareid ei soetataks liiga väiksesse ruumi. Niimoodi ei olegi võimalik kasutada nende potentsiaali, mistõttu on tegemist pealtnäha kasutu investeeringuga.

Mõelda tasub ka sellele, millise seadmega kavatsete kõlareid ühendada. Tehnilistes andmetes on kirjas milliste kõlaritega konkreetne seade kokku sobib. Ühendades liiga võimsad kõlarid, võib seade heli edastamisel jääda hätta.

Kuigi võib tunduda, et bassikõlari ehk subwooferi soetamine pole vajalik, lisatakse see oma helisüsteemi. Selle valimisel tasub lähtuda olemasolevast kõlarikomplektist, võimsusest ja kasti liigist. Tasub teada, et suletud kast tagab täpsema heli, avatud kast aga jagab heli paremini.

Edifier R1280T

Tegemist on kompaktsete, kuid mitmekülgsete ning võimsate kõlaritega. Neil on kena puidust korpus. Seadmel on 2 RCA ühendust.

Maksimaalne väljundvõimsus on 42W. Heli võimsus tähendab kvaliteeti. Kuna kõlarid on üsna suured, sobivad nad suurepäraselt kodust heli täiendama. Need on ideaalsed arvutite jaoks.

Edifier R980T

Tegemist on kõlaritega, mis on hinnaklassilt üsna soodsad. Kõlareid on võimalik ühendada kahe RCA ühenduse kaudu. Nad sobivad samuti suurepäraselt arvutite jaoks, kuid võrreldes R1280T mudeliga on need hinnaklassilt veelgi soodsamad. Siiski on neil väljundivõimsus väiksem, 24W.

Blaupunkt MS40BT

Tegemist on kõlaritega, millel on moodne disain ja ebatavaline ergonoomika. Seadmel on kõrge helikvaliteet ja palju lisafunktsioone, samas on neid väga mugav kasutada.

Väljundvõimsuseks on 100 W. Seadet on võimalik liita USB-liidese ja AUXi abil. Lisaks on võimalik kasutada FM raadio funktsiooni ja võimeline esitama mp3 formaadis faile. Juhtimine on võimalik puldi abil.

Juhtmevabad kõlarid

Enamasti arvatakse, et juhtmevabad kõlarid töötavad vaid üle sinihamba. Siiski on olemas ka NFC ja Wifi kaudu töötavaid variante.

Seadmest, ehk siis nuhvlist, telefonist või arvutist edastatakse helisignaal juhtmevabalt. Bluetooth edastab heli kuni 15 meetri kauguselt.

Wifit kasutatakse enamasti ruuteriga samas ruumis. Üle Wifi töötavaid kõlareid saab seega kasutada kõikjal kui on olemas internetiühendus. Nende kõlarite kasutamise raadiuseks on 30-50 meetrit, seejuures ei ole takistus mööbli või seinte olemasolu.

NFC töötab ainult juhul, kui seade on ühendatud teise seadmega. Selle eelduseks on, et kõlarile on paigutatud näiteks NFC toega telefon.

Bluetooth kõlarid on kõige populaarsemad, enamasti on need ka kompaktsed. See võimaldab võtta neid kaasa nii õue kui ka maale suvilasse.

Tähelepanu tasub pöörata akule, mis määrab suures osas kõlari kasutusmugavuse. Aku kestvuseks optimum on 10 tundi.

Lisaks on olemas erinevat tüüpi laadimisi- võimalik on kõlarit laadida nii juhtme kui ka aku abil. Võimalik on nii sisseehitatud laetav akui kui ka patareid, mida saab vahetada.

Juhul, kui teile meeldib võtta kõlarit kaasa välitingimustesse, tasub jälgida ka seadme niiskuskindlust. Selliseid kõlareid, millele tootja on andnud niiskuskindluse garantii ei tohi küll ujuma viia, kuid vähene vesi kõlareid kohe ei kahjusta.

Sony SRS-XB12

Tegemist on mugava kaasaskantava kõlariga, mille abil on võimalik nautida oma lemmikmuusikat kus iganes soovite. Kõlaril on EXTRA BASS tehnoloogia, mis võimaldab esitada ideaalselt ka madalal sagedusel olevaid helisid.

Antud kõlarit on võimalik ühendada nii Bluetoothi kui ka NFC kaudu. Aku tööaeg on kuni 16 tundi ja seade on seejuures veekindel.

JBL Flip 5

JBL kõlarid on tuntud ja armastatud oma hea helikvaliteedi tõttu. Erandiks ei ole ka JBL Flip 5, mis on võimeline esitama muusikat võimekalt ja valjult.

Seadmel on 2 välist passiivset kõlarit, mis tagavad suure võimsuse ning seda saab ühendada sinihamba kaudu erinevate seadmetega. Kõlar on niiskus- ja veekindel, mistõttu sobib see näiteks basseinipeole suurepäraselt.

Kõlar on elegantse välimusega, kuid tugev ja ka kompaktne. Silindriline kuju võimaldab seda hõlpsasti kaasas kanda. Aku kestab kuni 12 tundi, seejuures saab seda laadida vaid 2,5 tunniga.

Sonos one

Tegemist on väikese kõlariga, mis teeb aga võimsat heli. Kõlarile on sissehitatud ka hääljuhtimine, mis toetab nii Amazon Alexat kui ka Apple AirPlayd.

Kõlar töötab Wifi kaudu, ja tagab stabiilse heli, mis ei katke siis, kui telefon peaks helisema. Kompaktsuse tõttu mahub ta nii riiulile kui ka öökapile. Sonose heli on võimalik kohaldada ruumi mõõtmete ning eripärade järgi, ja see tähendab, et korralik kuulamiselamus on alati tagatud.

Leidke parim bluetooth kõlar Kaup24 veebipoest!

KOMMENTEERI SIIN