Reede, 22. september 2023

Elektrilised liiklusvahendid on hea alternatiiv, kuidas inimesed saavad õues aina rohkem ja mugavamalt oma igapäevaseid liikumisi teha. Tutvustame kolme populaarsemat elektrilist liiklusvahendit, ja jagame nippe, kuidas nende seast valida endale sobivaim.
Elektriline jalgratas

Elektrilised jalgrattad on saanud jalgrattatööstuses kiiresti kasvavaks trendiks. Kui tavapäraste pedaalidega jalgrataste müük on enamasti ühtlane, siis elektriliste jalgrataste kasv on aasta-aastalt väga kõrge.

Kuidas valida elektrilist jalgratast?

Enne ratta ostu arvestage eelkõige oma vajadustega. Elektrirattad on mõeldud erinevatele inimestele ja erinevatel eesmärkidel.

Teie enda otsustada on millised funktsioonid on teie jaoks kõige olulisemad. Näiteks kui sõidate mitte tasasel pinnal võib teie jaoks olla parim keskmise mootoriga süsteem või kui soovite sõita läbi pikkasid vahemaid on kõige sobivaim ratas suurema akuga.

Elektrijalgratta ostmisel on kaks peamist eristajat, mis aitavad teil valikut kiiremini teha: stiil ja hind. Elektrilisi jalgrattaid on mitmeid stiile nagu näiteks – elektrilised maastikurattad, maanteerattad ja kokkupandavad rattad. Suure valiku elektrilisi jalgrattaid leiad Kaup24 veebilehelt.

Elektrilised jalgrattad tõmbavad inimesi ka oma kasutusmugavuse tõttu, kuna sellega sõites ei pea sa enamasti vaeva nägema, kuna ratas aitab elektrimootori abiga vändata pedaale.

Elektrirattad on täiuslik transpordivahend, millega liigelda linnades.

Elektriline tasakaaluliikur

Teiseks populaarseks elektriliseks liiklusvahendiks nii laste kui ka täiskasvanute seas on tasakaaluliikurid. Need masinad on enamasti kaherattalised, kuid on ka variante, kui tasakaaluliikuril on ainult üks suurem ratas. Näiteks leiate suure valiku erinevaid tasakaaluliikureid Kaup24 veebilehelt.

Tasakaaluliikuri nimetus võib alguses tunduda paljudele hirmus, kuna masinat juhtides peate olema võimeline end pikka aega tasakaalus hoidma, kuna liikumine käib vastavalt oma raskuse tasakaalule.

Muretsema ei pea, kuna tegelikult on sellega sõitmine imekergelt õpitav. Samuti on masinat palju kergem kontrollida, kui ratast või muud liiklusvahendit.

Kuidas valida elektrilist tasakaaluliikurit?

Ennem tasakaaluliikuri ostmist on soovitatav panna paika oma vajadused ning mõelda mitmetele teguritele nagu näiteks suurus, aku, kiirus ja kvaliteet.

Samuti ei tohi unustada lisatarvikuid nagu bluetoothi ühilduvus, LED tuled ja kiiver ning kaitsmed, et end tänava peal ootamatuste eest kaitsta.

Tasakaaluliikuri suurus sõltub eelistustest ja sellest, kes seda kasutama hakkab. Jälgida tuleb kaalu, et saaksite endale sobivaima masina valida.

Peale masina suuruse, tuleb jälgida ka ratta suurust. Tavaliselt on ratta suurus vahemikus 5–10, mida suurem on ratas seda parem on sellega maastikul sõita.

Samuti on väga tähtis jälgida, kui suur on tasakaaluliikuri aku. Enamasti on kvaliteetsed akud suured ning nende laadimine võtab aega, ebakvaliteetsed akud aga nõuavad laadimiseks vähem aega, kuid põhjustavad selle tõttu ka palju äpardusi.

Enne ostu sooritamist uurige kindlasti, kas teie välja valitud sõiduki aku on läbinud kõik nõutavas testid ning sel on vajalikud sertifikaadid.

Ja viimaks mõelge tasakaaluliikuri kiiruse peale – kas soovite sõidukit ajaviiteks asfaldil sõiduks, või hoopiski tööl käimiseks?

Algtasemel tasakaaluliikurite tippkiirus on sageli umbes 6 km/h. Turu ülaosas olevate masinate tippkiirus on aga lähemal kui 15 km/h.

Kui otsite tasakaaluliikurit oma lapsele siis ei pea te muretsema, kuna enamasti on masinad ikka aeglasema tippkiirusega.

Lisaks sõiduki tegelik kiirus varieerub vastavalt mitmele tegurile – näiteks sõitja kaalule, pinna siledusele, kallakutele jne.

Elektriline tõukeratas

Elektrilised tõukerattad on meie linnapildis aina rohkem ja rohkem populaarsust hakanud koguma just kevad kuni sügis perioodil.

Kui ka teie olete valimas endale sobivad elektrilist tõukeratast soovitame eelkõige kaardistada oma vajadused.

Kuidas valida elektrilist tõukeratast?

Elektrilise tõukeratta peamiseks eeliseks võrreldes jalgrattaga on kompaktsus. Sellega on võimalik läbida lühikesi distantse väga kiiresti.

Elektrilisi tõukerattaid on olemas erinevas suuruses, mistõttu on need sobivad sõiduvahendid nii suurtele kui ka väikestele. Mitmeid erinevaid tõukerattaid leiate soodsalt Kaup24 veebilehelt.

Tõukeratta valimisel peaksite jälgima esiteks tõukeratta suurust ning lenkstangi reguleeritavust. Kui kavatsete ratast jagada pere peale on kindlasti tähtis, et teie valitud mudel lubaks juhtraua pikkust reguleerida.

Vastasel juhul on nii teil kui ka teie lastel tõukerattaga ohtlik sõita. Ideaalse lenkstangi pikkuse saate teada selle kõrval seistes, ning kui juhtraud ulatub rinnuni on tõukeratas teie jaoks ideaalne.

Samuti võite uurida, mis on elektrilise tõukeratta sõidukaugus ja tippkiirus. Rattasõidule ja tasakaaluliikuriga sõidule sarnaselt veendu, et kannad ka tõukerattaga sõites kiivrit.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.