Tallinna kesklinnas saab nädalavahetustel ära anda ohtlikke jäätmeid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Laupäeval avatakse Tallinna kesklinnas kaks erksavärvilist mobiilset konteiner-kogumispunkti, et linlased saaksid mugavamalt ära anda ohtlikke jäätmeid. Ohtlike jäätmete kogumine on probleem, sest paljud ei oska kahtlustadagi, et aegunud ravimid või kasutatud toiduõli tavaprügisse ei käi.

Laupäeval, 17. aprillil avab Tallinna Jäätmekeskus otse kesklinnas kaks merekonteinerit meenutavat liigutatavat kogumispunkti, kuhu linnakodanikud ID-kaarti või juhiluba vilgutades ohtlikke jäätmeid viia saavad.

Edaspidi nädalavahetustel avatud kogumispunktid asuvad Wismari tänava-Toompuiestee ristmiku parklas ning teine Rannamäe tee ja Väike-Rannavärava tee ristmiku parklas.

Ohtlikke jäätmeid leidub ilmselt igas kaasaegses majapidamises ning konteinerisse tuleks viia vanad patareid, akud, aegunud ravimid, lambipirnid, tulekustutid, mootori- ja ka toiduõli. Kõik kodukeemia jäägidki võiks sinna viia, sh auto puhastusvahendid, klaasipuhastusvedeliku kankud jne.

Kui kodus on tehtud remonti, tuleks kokku koguda ja ära anda värvi-, laki-, tapeediliimi-, värnitsa- jm. ülejäägid ja ohtlike jäätmetega määrdunud pakendid nagu värvipurgid, kodukeemia pudelid jne.

Ohtlikke jäätmeid vastu võtvad mobiilsed jaamad paistavad kaugele kätte: need on erkoranžid ja meenutavad välimuselt suuri merekonteinereid.

Vastuvõtupunktid teenindavad ainult eraisikuid ja on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kella 10st 15ni. Tallinnas tegutsevatel ettevõtetel tuleb oma jäätmed üle anda keskkonnaluba omavale töötlejale.

Tallinna Jäätmekeskuse tellimusel ehitatud kaks mobiilset kogumispunkti läksid kokku maksma 30 000 eurot ja need on valmistatud Eestis. Konteinerite eelis on nende teisaldatavus, seega on tulevikus oodata võimalust ka teistes linnaosades oma ohtlikke jäätmeid mugavalt kodu lähedal ära anda.

Algatus on osa lõppenud jäätmekäitlusprojektist Intherwaste, kus osalesid partnerlinnadena ka  Kraków, Porto, Ibiza ja Córdoba. Neis kõigis on ajaloolised kesklinnad, kus jäätmekäitlusega tegelemine on probleem.

Selline näeb välja konteiner, kuhu ohtlikke jäätmeid anda

Kaanepilt: Tallinna press

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.