Reede, 2. juuni 2023
Keskkond ei ole ainult liblikad, linnulaul ja taimetoit. Keskkond on värske õhk, vaiksem linnatänav, innovaatilisemad mobiilsuslahendused, korrastatud õigusruum meie kõigi jaoks. Pea kõik erialad on tänapäeval seotud keskkonnaga. Saksa Keskkonnafond pakub võimaluse kuni 30-aastasel noorel teadlasel, inseneril või keskkonnakaitsjal stipendiumi toel oma teadmisi täiendada.

Saksa Keskkonnafond (DBU) võimaldab stipendiume enesetäiendamiseks Saksamaal. Stipendiumi eesmärgiks on tõsta Kesk- ja Ida-Euroopa keskkonnateemadega seotud inimeste kutsealast kvalifikatsiooni ja aidata kaasa keskkonnaprobleemide lahendamisele.

Inglise- või saksa keeles saab taotluse esitada tänavu 1. maist 1. augustini. Saksa keele oskus võib olla, aga keelt võib omandama hakata ka siis, kui Saksa Keskkonnafond on noorele stipendiaadile oma “jah”-sõna öelnud. Taotlusi saab esitada online’is.

6-12 kuuline stipendium määratakse töötamiseks ning praktiseerimiseks Saksamaa ülikoolides, uurimisasutustes, ettevõtetes, ministeeriumides, organisatsioonides. Stipendiumi ei ole võimalik kasutada eesmärgiga kaitsta doktoritööd Saksamaa ülikoolides.

Taotlusi oodatakse magistrantidelt, doktorantidelt, noorteadlastelt, inseneridelt, juristidelt jt, kes on seotud keskkonna ja looduskaitse valdkonnaga Eestis või Euroopa Liidus.

Valik keskkonnaga seotud teemasid: keskkonnakaitse, veemajandus, looduskaitsealad, bioloogia, geoloogia, jäätmekäitlus, põllumajandus vs keskkond.

Insenertehnilise poole pealt on eriti hinnas taastuvenergiaallikad, kütuste termiline muundamine, energeetiliste seadmete efektiivsuse tõstmine, hoonetehnika (HVAC), passiivmajad, jõuallikate efektiivsuse tõstmine, seadmete automaatika parendamine, keskkonnaga seotud seadusandlus, linnaplaneerimine jne.

DBU abistab vajadusel stipendiaate sobiva enesetäiendamise koha leidmisel Saksamaal. DBU poolt on stipendiumiperioodil tagatud tervise-, õnnetus- ja vastutuskindlustus. Stipendiumi võib taotleda nii inglise kui saksa keeles. Stipendiumiperioodi esimestel nädalatel korraldab DBU Saksamaal saksa keele intensiivõppe kursuse.

KRITEERIUMID TAOTLEJALE

– Magistriõpe lõpetatud taotluse esitamise tähtajaks, kuid mitte rohkem kui 3 aastat
tagasi;
– Vanus mitte üle 30 aasta;
– Eesti kodakondsus;
– Alaline elukoht Eestis;
– Tõend keeleoskuse kohta (saksa keelt võib omandama hakata ka pärast positiivse otsuse saamist).

TAOTLUSES NÕUTUD DOKUMENDID

– CV;
– Projekti, töö, uurimisteema detailne kirjeldus (kuni 3 lk);
– Kõrgkooli diplomi koopia;
– Juhendaja soovituskiri;
– Tõend keeleoskuse kohta (kui on olemas taotlemise ajal)

Täpsem info stipendiumi kohta siin

saksa keskkonnafond

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Palun meile maailmatuma lahedaid insenere, disainereid, arhitekte, keskkonnateadlasi! Automaailma väravad on teile avali valla, kõigist muudest rattalistest ja lendavatest objektidest pole mõtet rääkidagi…

Aega taotlust esitada on paar kuud, aga viimasele minutile pole mõtet otsust minna/mitte minna jätta. Igal juhul minna, ja tulla tagasi targemana, kogenumana, valmis tegudeks. Elagu Eesti noorteadlased!

Allikas: Saksa Keskkonnafond. Pilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.