Tallinna Sinilipu-randades, Pirital ja Pikakaril saab praadimise vahepeal uudistada näitust ja mõtiskleda meie Läänemere tervise üle. Meie kodumere tervis on kehv, sest inimene oma tegevusega on mere ära kurnanud. Isegi kui päevitamisest lugu ei pea, võiks randa näitust vaatama minna.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet on suviseks rannahooajaks mõelnud mitmeid keskkonnahariduslikke tegevusi rahvusvahelise kvaliteedi ökomärgisega Sinilipp tunnustatud supelrandadel – Pirital ja Pikakaris.

Sel nädalal avati Pirital fotonäitus „Hoia merd!“ Juuni lõpust aga on Pirita rannakabiinidel uued Läänemere kaitse teemalised ümbrised.

Juulis töötab nädalavahetustel Pirital ja Pikakaris temaatiline telk. Tegevused toimuvad koostöös Pernova hariduskeskusega.

15 mõtlemapanevat plakatit

„Hoia merd!“ 15 plakatit on paigaldatud Pirita rannaparki Randvere tee ristmiku ja Pirita rannaala vahelise metsatee äärde.

Plakatid näitavad, kuidas ohustab inimtegevus Läänemerd, juhtides tähelepanu erinevatele ohuteguritele – randa jäetud olmeprügile, mikroplastikule, kalapüügi võrkudele jms.

Mereprügi näitus aitab oma mõnevõrra šokeerivate fotodega paremini mõista merereostuse olulisust läbi eluslooduse.

Mõtlemapanev väljapanek koosneb erinevatest faktiteadmistest ning ilmekatest fotodest, mida inimtegevuse mõju endaga kaasa võib tuua.

Fotonäitus on tore võimalus seda keerulist teemat lapsega jalutades käsitleda ning anda mõtteainet, miks iga meie keskkonnasõbralik tegevus on oluline. Igal plakatil on info kolmes keeles – eesti, vene ja inglise keeles. Näitus on avatud kuni 20. augustini.

Tegevustelk alustab juulis

Juulikuu nädalavahetustel töötab sinilipu randadel temaatiline tegevustelk. 6.-7. juulil ja 13.-14. juulil on telk avatud kella 11-15 Pirita rannas ning 20.-21. juulil ja 27.-28-juulil Pikakari rannas.

Iga päev on telgis uus keskkonnaga seotud teema ja igal pooltunnil toimetab rannas keskkonnakatsete labor.

Lisaks näitusele ja tegevustelgile saab rannaalal maastikumängu kaudu panna proovile oma keskkonnaalaseid teadmisi.

Rada hakkab koosnema 20 -25 erinevast punktist ja lookleb mööda rannaäärset pargiala. Kõik tegevused on tasuta ja peaksid huvi pakkuma nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Suvised keskkonnahariduslikud tegevused toimuvad tänavu koostöös Pernova hariduskeskusega projekti “Teavituskampaania – Hoia Merd!” raames ja Keskkonnainvesteeringute keskuse ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toel.

Näituse ning rannapargi maastikumängude loomisele on kaasa aidanud OÜ Pult, sisuloome on kokku pannud Pernova Loodusmaja õpetajad.

Projekti viiakse ellu juba kolmandat aastat järjest ning esmakordselt on teavituskampaania laienenud Pärnust Tallinnasse ning Kuressaarde.

Allikas: Tallinna linn

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.