Kas tead, kes elab su ühistu prügimajas ehk halenaljakas lugu Nõmmelt

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Selle loo peale võiks korteriühistu prügimajas teha ühe kontrollringi ning seal toimuva üle vaadata – mõni päev tagasi sai Mupo väljakutse Nõmmelt, kus ühistu liikmed palusid koheselt ära viia ühe vanema proua, kes kohalikel takistas prügi korrektset käitlemist. Selgub aga, et seadusevastast selles loos ei olegi. Kõik prügimajja elama!?

Mupo korrapidaja sai hiljuti kõne Nõmmelt, milles paluti operatiivauto kohest väljasaatmist. Helistaja nõudis, et korrakaitsjad oma Toyota hübriididele hääled sisse lööksid ja tuleksid olukorda lahendama. Nimelt takistas ühe maja elanike prügimajas toimetamist kodutu proua, kes rämpsu põhjalikult läbi sorteeris.

  • Mees: „Ohuolukord, ohuolukord, kordan – ohuolukord! Palun saatke kiiresti operatiivpatrull vilkuritega“.
  • Korrapidaja: „Ja mis seal juhtus?“
  • Helistaja: „Siin on probleem selles, et ühistul ei lasta oma prügimajakest kasutada, ühistu maksab prügi ära vedamise eest aga siin on üks indiviid, kes püüab seda takistada füüsiliselt. Palun saatke oma patrull nii kiiresti, kui saate Kui kiiresti te saate oma patrulli saata?“ (Kõne edasist kulgu kuulake juurde lisatud helisalvestusest).

Patrulli saabudes selgus, et vanem naisterahvas on võtnud üle ja “töötleb läbi” Nõmmel Tirdi tänaval mitmele korteriühistule kuuluva prügimaja. Proua ei jätnud üle vaatamata ühtegi prügikotti ning majandas leitud varaga omasoodu.

Vaatamata ühistu elanike tungivatele nõudmistele ei ole naisterahvas nõustunud prügimajast lahkuma vaid on selle asemel nõudlikumaid keelajaid mitu korda ka füüsiliselt rünnanud.

Vedaja ei pea lahtise kaanega prügikaste tühjendama

Majaelanike sõnul on olukord muutunud täiesti väljakannatamatuks – prügimajas vedelevad proua “töötlemise” tulemusel jäätmekotid põrandal ja konteinerid on üle täitunud.

Prügivedaja aga ei ole kohustatud lahtise kaanega konteinereid ära viima. Samuti ehmatab isehakanud sortija õhtuti oma jäätmeid ära viivaid inimesi, sest ööbib majakeses prügikottide vahel.

Naise enese väitel on tal ühe korteriühistu juhatuse liikme nõusolek majakeses tegutseda ja viibida. Inspektori küsimusele, kas ta sotsiaalpinnale elama ei taha minna, vastas naine: „Ei taha. Ega ma sellepärast Tallinnas ela, ma ikka asja pärast,“ ning viipas üle ääre ajavate konteinerite poole. „Kohe tuleb auto ka ja…“.

Kuna keskustelu kuskile ei viinud, tuli kohale kutsuda politsei, kelle nõudele lahkuda isehakanud prügisorteerija pärast pikka diskussiooni ja vaidlust reageeris ning lahkus: “Vaba inimene vabal maal ja purjus ka pole, eks ma lähen jalutan veidi ringi“.

Korrakaitsjate käed on sellistel puhkudel lühikesed

Nagu selgub Mupo menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudevälja jutust pole korrakaitsjatel alust kodutut naist sanktsioneerida:

„Mingit rikkumist naine toime ei ole pannud, inimesel ei ole keelatud prügi sorteerida, küll aga ei tohiks ta seda laiali loopida, ega ümbrust prügistada.”

“Muidugi on kohalikele elanikele tegemist ebameeldiva olukorraga. Samas tekib küsimus, miks prügimaja lukus pole? Uks lukku ja kui naisterahvas selle peaks ära lõhkuma, oleks politseil konkreetne alus vastutusele võtta,“ lisas ta.

Loo moraal on lihtne: selleks, et prügimajas valitseks kord, peab selle uks lukus olema. Kui see nii ei ole, ei ole võimalik kellelegi ette heita kui ta seal prügikotte “üle vaatab” või end ööseks majja elama asutab. Eriti suvel on prügimajas tore – õhk liigub, haisu ka eriti ei ole, ruumi on toredasti ja paremaid palugi leiab ilmselt küllalt…

Pildid: Mupo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.