Teisipäev, 20. veebruar 2024
Mercedes-Benz kuulub seitsmendat aastat järjest ainsa Euroopa kaubamärgi ja autosektori luksusbrändina “Best Global Brands” esikümnesse. Tunnustatud USA kaubamärgialase konsultatsioonifirma Interbrand koostatud edetabelis on Mercedes-Benz juba alates 2018. aastast kaheksandal kohal. Brändi väärtus kasvas eelmise aastaga võrreldes 10% võrra 56,103 miljardi dollarini.

USA brändikonsultatsioonifirma Interbrand on maailma väärtuslikemaid kaubamärke uurinud ja analüüsinud alates 1999. aastast. 100 parimat brändi avaldatakse iga-aastases “Best Global Brands” ülevaates, milles hinnatakse kõiki kandidaate kolme kriteeriumi alusel: brändi toodete või teenuste finantstulemused, brändi roll ostuotsuse tegemisel ja brändi tugevuse seos ettevõtte tulevase tulu kindlustamisega. Interbrand oli esimene ettevõte, mis töötas välja ISO 10668 standardile vastava kaubamärkide hindamise meetodi. See rahvusvaheline standard kehtestab brändide hindamise võrdlusalused ja vastab täpse rahalise kaubamärgi klassifitseerimise nõuetele. Interbrandi edetabeli leiab siit.

Uuring näitab, et Mercedes-Benz on viimase aastaga oma väärtust kasvatanud 10% võrra. See räägib ettevõtte edukast üleminekust elektri- ja tarkvarapõhisele tulevikule. Mercedes-Benz algatas oma brändi muutmise 2021. aastal Daimler Trucki eraldamise ja strateegia uuendamisega. Ettevõtte eesmärk on keskenduda veelgi enam luksussegmendile ning senisest paremini ära kasutada kasvamise ja kasumlikkuse suurendamise võimalusi. Mercedes-Benz soovib ehitada kõige ihaldusväärseimaid autosid maailmas ning võtta elektriajamite ja sõidukite tarkvara alal juhtiv positsioon.

Et oma brändi struktuurselt veelgi kõrgemale positsioonile viia, korraldatakse mudeliportfell ümber, nagu ettevõte 2022. aasta mais teatas. Strateegiline otsus olla 2030. aastaks igas segmendis – kus turutingimused seda võimaldavad – täielikult elektrilised ja CO2-neutraalsed aastaks 2039, tugevdab veelgi seost luksuse ja jätkusuutlikkuse vahel.

Mercedes-Benz

“Mercedes-Benzi püsiv kaheksas positsioon ja brändi kahekohaline väärtuse kasv enam kui 56 miljardi ameerika dollarini kinnitavad, et meie strateegiline suund on õige. Selleks on tuleviku jätkusuutliku luksuse defineerimine, oma kõikides tegevustes veelgi enam kliendile keskendumine ning iga meie margiga kokkupuute ainulaadseks kogemuseks muutmine. Olen uhke, et meie meeskonna töö meie kaubamärgi nimel on edukas ja kajastub selles suurepärases tulemuses,“ ütles Bettina Fetzer, Mercedes-Benz AG kommunikatsiooni ja turunduse asepresident.

Lisaks tooteportfellile võetakse kogu ärimudeliga edaspidi suund veelgi sihikindlamalt luksusele. Suhtlus ja müük keskenduvad järjest enam kliendi vajadustele ja soovidele. Mercedes-Benz peab väga oluliseks oma klientide ja potentsiaalsete sihtrühmadeni jõudmist nende enda ümbruskonnas, et pakkuda autentselt ja usaldusväärselt ainulaadset ja personaalset brändikogemust. Sel eesmärgil teeb ettevõte koostööd erinevate tööstusharude, isikute ja kaubamärkidega alates tehnoloogiast kuni moe, muusika, filmi ja spordini.

Selline lähenemine pakub täiesti uusi vaatenurki ja võimaldab saavutada kontakti sihtgruppidega, kel on vähe või puudub üldse kokkupuude autotööstusega. Müügikanaleid kohandatakse järjepidevalt klientide tegelike vajadustega ning neid täiendatakse uuenduslike formaatide ja võimalustega nii veebis kui mujal. Näideteks on Mercedes-AMG ja Mercedes-Benz G-klassi privaatsalongid ning Mercedes-AMG Store Dubais. Hiljuti Shanghais avatud Mercedes-Maybach Atelier on samuti osa strateegiast.

Fotod: Mercedes-Benz

KOMMENTEERI SIIN