Reede, 19. aprill 2024
Kui uusimaid vastupidavusuuringuid sirvida, on luksusautodel ootamatult madalad skoorid. Enamjaolt on selles süüdi probleemid keerukate multimeediasüsteemidega, leiab J.D. Poweri uuring.

Kuigi üldiselt lähevad vastupidavusindeksi tulemused üha paremaks, leiab kääre esmapilgul ootamatutest kohtadest – mastaabitootjate autode ja luksusautode vahelt, aga mitte luksautode kasuks. Need käärid on viimase 34 aasta suurimad.

Süü lasub neil tootjatel, kes veel täielikult läbi testimata preemiumlahendusi kallitele autodele külge poogivad. Paljud luksbrändid jäid seetõttu alla J.D. Poweri töökindluse lävendi. Uuringus toodi eraldi välja probleemid kõnetuvastuse, Bluetoothi ühenduvuse, Apple’i ja Androidi nutiseadmete ühendamise ja aegunud navigatsioonitarkvaraga.

Autoomanikud on sarjanud ka ebausaldusväärseid juhiabilisi, erilist tähelepanu pälvis Tesla juhiabisüsteem Autopilot ja ebajärjepidev kokkupõrkehoiatussüsteem. Ametlikult ei kvalifitseerunud Tesla sel aastal uuringus osalemiseks, kuid oma skooriga oleks nad 32 osalisega tabelis tagantpoolt viiendad.

Tabeli kõige tagumises otsas on Land Rover, Lincoln, Audi ja Ford. Tööstuse keskmisest madalamaid hindeid said muuhulgas ka Porsche, Infiniti, Mercedes-Benz, Jaguar ja Volkswagen. Kõige parema töökindlusskoori said Lexus, Hyundai preemiumbränd Genesis ja Kia.

JD Power 2023 VDS

Kõige töökindlamateks mudeliteks hinnati värskes uuringus Toyota C-HR ja Lexus RX, mille mõlema skooriks on 111 probleemi 100 auto kohta. Autotööstuse keskmine näitaja on 186, mis on 6 probleemi vähem kui eelmise aasta uuring järeldas. Numbrihuvilised saavad kokkuvõtet lugeda siit.

Fotod: Veli V. Rajasaar, J.D. Power

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN