Uuring: Olenemata kõigest pole summaarne kütusekulu USA-s 10 aastaga kahanenud

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uuringuandmed kinnitavad, et Ameerika Ühendriikide sõiduautode summaarne kütusekulu on endiselt sama suur kui aastal 2008, hoolimata säästlikumate sõidukite turuletulekust.

Kuigi ka Ühendriikides tehakse pingutusi säästlikumate ja keskkonnasõbralikumate autode suunas, ei ole kogu autopargi keskmine summaarne kütusekulu 2008. aastaga võrreldes vähenenud, kinnitas Green Car Congressi tarbeks uuringut teinud teadur Michael Sivakin tulemusi hinnates.

Hoolimata autode madalamast kütusekulust ja elektriautode laiemast levikust on edasiminek pea olematu, sest samal ajal on autode arv jõudsasti kasvanud.

Keskmine liikluses osalev auto kulutas Ühendriikides aastal 2008 keskmiselt 10,8 l kütust 100 km kohta ning 2017. aastal 10,5 l/100 km.

Võrreldes 1973. aastaga on progress siiski märkimisväärne, sest toona oli keskmine kütusekulu 18,2 l/100 km ja 1991. aastal 12,0 l/100 km.

2017. aastal müüdi Ühendriikides 17 miljonit uut sõiduautot. Välja vahetati vaid 7 protsenti kogu autopargist. Kui aga vanu autosid uute vastu välja ei vahetata ja uusi ainult lisandub, kasvab nii keskmine kütusekulu kui ka heitmetase. Ja üldpilti ei suuda mõjutada ka näiteks California osariigi karmimad heitmenormid.

Kaanepilt: Unsplash/Jakob Briscoe. Tõlkis: Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.