Ameeriklased armastavad palavalt Porsche, Genesise ja BMW märgiga autosid3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Turu-uuringute firma J.D. Power’i läbi viidud Ühendriikide autoomanike rahuloluuringu tippu tõusis kolmeteistkümnendat korda järjest Porsche. Ka selgub uuringust, et ameeriklaste armastus oma autode vastu on kasvutrendis: autotootjad suudavad järjest rohkem valmistada sõidukeid, mis omanikele rahuldust pakuvad.

J.D. Power analüüsis 32 automarki ning koguni 19 neist saavutasid 2016. aastaga võrreldes paremaid tulemusi 9 kategoorias kümnest. APEAL-uuringu rahuloluindeks kerkis aastaga keskmiselt 9 punkti võrra, 1000-punkti skaalal on see nüüd 810 punkti.

Uuringu käigus mõõdetakse kasutajate emotsionaalset sidet autoga ja elevust, mida sõiduki kasutamine tekitab. Autokasutajad peavad muuhulgas hindama näiteks, kui mugav, kasutajasõbralik ja noobel tundub auto, kui selle juhiistmel olla.

Kõlab nagu umbluu, aga toimub tegelikult kindla metoodikaga: ühtekokku on analüütikutel kasutada 77 erinevat mõõdikut, nende seas näiteks üleolekutunne, mis tekib konkreetse mudeli roolis olles või emotsioon, mis kaasneb, kui vajutada gaasipedaali. Tulemuste põhjal kujuneb APEAL indeks, mille maksimummäär on 1000 punkti.

J.D.Power’i ülemaailmse autotööstuse uuringuosakonna asepresident Dave Sargent tõdeb, et autotootjad on järjest paremini hakanud tabama ostjate soove: “Autostööstus teeb väga head tööd, valmistades autosid, mis rahuldavad eri segmentide klientide vajadusi. APEAL-uuring on selle tõestuseks. Üks selge rahulolu kasvu põhjusi on see, et tavaautodele on hakatud hüppeliselt rohkem pakkuma tehnoloogiaid, mida seni oleme harjunud nägema vaid preemium-segmendis.”

Uuring näitab selgelt, et piir noobelklassi ja tavaklassi autode vahel on muutunud hägusamaks. Keskmine APEAL indeks tavaklassis on 804 punkti, mis on aasta-aastalt kümne punkti haaval üles roninud, samal ajal kui preemiumklassi 845 punkti on täiendust saanud vaid ühe punkti võrra. Tegu on kõigi aegade kõige väiksema, vaid 41-punktise vahega kahes segmendis.

J.D. Power nimetab uuringu põhjal üldvõitjad ja kategooria võitjad, ning eraldi antakse välja ka kvaliteediauhind. Tänavu pälvisid APEAL kategooriavõidu ja IQS (Initial Quality Study) auhinna kaheksa mudelit: BMW teine seeria, Chrysler Pacifica, Kia Cadenza, Kia Niro, Kia Soul, MINI Cooper, Porsche 911 ja Porsche Macan.

Korea autotööstuse preemiumbränd Genesis, mis esmakordselt uuringus osales, platseerus APEAL üldnimekirjas suure üllatusena Porsche järel teisele kohale. “Kõik autotootjad valmistavad üha kõrgema kvaliteediga sõidukeid, tegemata allahindlust disainis, sõiduvõimekuses ja funktsionaalsuses,” ütles Sargent.

APEAL UURINGU EDETABEL

2017. aasta uuringu tulemusena saavutas ameeriklaste rahuloluredelil kolmeteistkümnendat korda järjest üldvõidu Porsche 884 punktiga. Järgneb üllatustegija, Genesis, mis sai 869 punkti. Kolmas on BMW 855 ja neljas Audi 854 punktiga. Mercedes-Benz teenis kokku 851 puntki ja kokkuvõttes kuuenda koha.

Kõige tublimalt on oma positsiooni parandanud Crysler, mis ameeriklaste silmis tõusis aastaga 41 puntki võrra 815-ni. MINI teenis 2016. aastaga võrreldes 30 lisapunkti, Nissan 27 ja Honda 25.

AUHINNATUD MUDELID SEGMENTIDE KAUPA

Ameerika autokasutajad on lemmikmudelitele lojaalsed. Kolmandat aastat järjest võidutses omas kategoorias Porsche Macan. Teist korda hinnati kõige rohkem rahulolu tekitavaks BMW teine seeria, BMW X1, Chevrolet Tahoe, Kia Soul, MINI Clubman ja Porsche 911.

Volkswagen Grupp tegi 2017. aastal segmentide lõikes puhta töö, jõudes auhinnalisele kohale kuuel korral: omas kategoorias võitsid Audi A3 Audi A4, Audi A7, Porsche 911, Porsche Cayenne ja Porsche Macan.

Järgnes BMW nelja mudeliga: BMW teine seeria, BMW X1, MINI Clubman ja MINI Cooper.
Kolmas Ford Motor: Ford F-150, Ford Super Duty ja Lincoln Continental
Neljas General Motors: Cadillac Escalade, Chevrolet Bolt ja Chevrolet Tahoe
Hyundai Motor: Kia Cadenza, Kia Niro ja Kia Soul
Fiat Chrysler Automobiles: Chrysler Pacifica ja Dodge Challenger
Honda Motor: Honda CR-V ja Honda Ridgeline
Nissan Motor: Nissan Altima ja Nissan Murano

2017. aasta rahulolu-uuring oli järjekorras 22. Selle tulemus põhineb tänavu veebruarist maini kogutud andmetel. Vastajaid oli rohkem kui 70 000 ning arvesse läksid 2016. ja 2017. aasta uued mudelid, mida omanik on kasutanud vähemalt 90 päeva.

Allikas ja meedia: J.D. Power. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

 

Jaga

AVALDA ARVAMUST!