Peugeot’ linnadžiibid naudivad kõikjal järjest kasvavat populaarsust

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Olenemata enam kui kummalisest pandeemia-aastast võib “prantsuse lõvi” Peugeot’ mullusega rahule jääda: üle maailma on brändil hästi läinud ning mugavad ja ruumikad linnadžiibid naudivad kõikjal järjest kasvavat populaarsust.

Ehkki 2020. aasta pandeemia mõjus mitmetele autotootjatele otsesõnu laastavalt, ei paista tulevik kõigile nii tumedates toonides kui see ebaõnnesõdurite kõrval tunduda võib.

Nii teatas prantsuse autotootja Peugeot, et hoolimata viirusepuhangust suudeti müüginumbreid kasvatada ja tänu linnadžiipidele sündisid värsked müügirekordid koguni kahekümneviies riigis.

Näiteks nelja aasta eest esitletud mudelit 3008 on tänaseks müüdud juba enam kui 800 000 eksemplari, mis teeb sellest populaarseima linnamaasturi Prantsuse päritolu kaubamärgi ajaloos.

Uued müügirekordid Baltimaadest

Mullune aasta oli Peugeot´ jaoks väga edukas ka Baltimaades: rekordiliste müügitulemusteni jõuti lisaks Eestile veel Lätis ja Leedus.

Sõiduautode ja tarbesõidukite müüginumbreid liites tõusis tootja turuosa siinkandis 5,2 protsendini, ja iga teine Baltimaades müüdud uus Peugeot oli linnadžiipide segmendist.

2020. aastal läbis põhjaliku uuenduskuuri Peugeot’ üks populaarsemaid mudeleid, kompaktklassi 3008. Mudeli disain viidi kooskõlla viimaste aastate uuendustega, auto sai leed esi- ja tagatuled ning raamita iluvõre.

Uuendused tõid kaasa ka kõik uue põlvkonna tehnoloogilised uuendused ja juhiabisüsteemid. Lisaks on 3008-l nüüd ette näidata värsked jõuallikad. Mis peamine, lisandus nelikveoline kuni 300-hobujkõuline pistikuhübriid, mis on Peugeot’ seni võimsaim seeriatootmises olev mudel.

Sarnaselt 5008-le, mida on nimetatud BMW viienda seeria konkurendiks, sai 3008 lisavarustusse Night Vision öövaatlusseadme. See tuvastab pimedas ja halva nähtavuse korral jalakäijaid ja teele sattunud loomi isegi 250 meetri kauguselt. See on piisav vahemaa, et juht jõuaks adekvaatselt reageerida.

Omanäolise välimuse ning lisamugavust annab tippvarustuses Peugeot 3008 mudelile Black-pakett: sellega on rõhutatud sõiduki lahedat disaini veelgi. Läikivmustad keredetailid, ja 19” mustade elementidega kergveljed ja käed-vabad tagaluugi avamisfunktsioon, massaaži-istmed, Black Diamond katus ja FOCAL® hifi-helisüsteem – see on vaid osa paketis leiduvast.

Uus kvaliteeditase

Peugeot` tänaste linnadžiipide interjöörides mängib esimest viiulit modernsus. Tänapäevalgi leidub mudeleid, mille interjöörid on paarikümne aasta vältel muutunud vaid detailides, mida aga Peugeot`kohta päris kindlasti väita ei saa.

Auto Expressi uuringu põhjal on prantsuse autotootja loomingu puhul piisavalt uuenduslikkust, mis on aastate möödudeski tajutav. Peugeot’ disainerid on lubanud, et auto mõjub värskena veel ka 15 aasta pärast. Lubadust on lihtne kontrollida, vaadates, milliseid mudeleid toodeti näiteks aastal 2005: tänapäevalgi on neis detaile, mis tõmbavad pilku ja lasevad tõdeda, et tootja on osanud ajaga kaasas käia ja sellest isegi ees sammunud. 

Prantsuse päritolu autosid on kritiseeritud elektriprobleemide ja nigela vastupidavuse pärast, ent selleski vallas tõestab viidatud uuring, et need ajad on (loodetavasti alatiseks) möödas.

Uuritud kolmekümne kaubamärgi hulgas tuli Peugeot kaheksandale kohale, olles eespool isegi Audist, BMWst, ka Volkswagenist.

Tohutut arenguhüpet eitada pole võimalik: nelja aasta eest sai Peugeot samas uuringus 17. koha. Tänaseks on see aga tippude seas.

Lisaks peegeldab suurt edasiminekut tootja tänaste sõidukite koostekvaliteet, sest sama uuringu raames uuriti autode koospüsimist ka mudelite lõikes ja vastupidavuse osas teenis Peugeot küsitluses kaks kohta kõrgema, ehk kuuenda koha.

Armastatud auto kasutajate seas

Peugeot 3008 kohta kuuleb ka ohtralt kiidusõnu autode omanike suust. Suure Briti autoväljaande Auto Express poolt läbi viidud autoomanike rahulolu kajastavas uuringus tuli 3008 teisele kohale ja 92% osalejatest vastas, et on oma valikuga väga rahul. „Silmapaistev linnamaastur, mis ei tõuse esile mitte ainult õnnestunud disaini, vaid ka suurepärase koostekvaliteedi poolest,“ kõlas küsitluse läbi viinute kokkuvõte.

2017. aastal Euroopa Aasta autoks valitud Peugeot 3008 juures teenisid enam kiitust auto ruumikas tagaiste, peresõbralik interjöör ja meeldiv sõidukogemus.

Lisaks hinnati kõrgelt 2016. aastal esitletud juhikohalahendust (i-Cockpit), mis aitab kaasa kasutusmugavusele ja on ajahambale hästi vastu pidanud, jättes moodsa mulje isegi neli aastat pärast esmaesitlust.

Kõigile meelepärane

Peugeot linnamaasturite disain on samuti ohtralt kiidusõnu pälvinud. Isegi tuntud autoajakirjanikud on öelnud, et tootjal on õnnestunud välja pakkuda ja teostada mitmeid uudseid lahendusi ja tulevikku vaatavate visioonide realiseerumist saadab kõrge kvaliteet.

Ilmselt on meie hulgas väheseid, keda uue Peugeot 3008 kujundus kuidagi ei puuduta. Kuigi kõigile ei saa iial meeldida, siis enamusele võib meelepärane olla. See on ka üks tootja eesmärke, luua autosid, mis kõnetavad võimalikult suurt kasutajaskonda.

Enamasti luuakse kompaktseid linnadžiipe esmalt naisi silmas pidades, ent Peugeot otsustas hüljata pehmed vormid ja luua midagi säärast, mis sobiks kõigile, kaotamata sealjuures oma isikupära.

Seepärast sai autode kujundus modernne ning jõuline, olles ühtaegu ilus ja elegantne. Ükski iseloomujoon pole teiste üle domineeriv, tänu millele näib uute linnadžiipide ilme ostjaid lausa kärbsepaberina ligi tõmbavat.

Seda tõestavadki müüginumbrid, mis on märgatavalt kõrgemad kui teistel Stellantis Grupist pärit võrreldavatel linnamaasturitel.

Lisaks müügisaalidele saatis “lõvikutsikaid” edu kohalikel Aasta auto konkurssidel. Peugeot 2008 oli finaalis nii Läti kui ka Leedu konkursil, võites mõlemas riigis teise koha.

Tootja pesamuna Peugeot 208 tuli Eesti aasta auto valimisel Porsche Taycan´i ning Land Rover Defenderi järel kolmandale kohale.

On ütlematagi selge, et Peugeot’ teeb üle ilma tubli tööd, aga Maarjamaal jõulist comebacki – 90ndad, mida sai nimetada möödunud sajandil prantsuse autotootja hiilgeajaks Eestis on moes nii riietuses kui muusikas kui ka brändides. Ehkki toonaseid autosid ei saa tänasega võrrelda, on Peugeot’s midagi, mis paneb paljud rõõmsalt pead noogutama ja tunnistama, et kasvavat populaarsust nautiv “prantsuse lõvi” on selle kuhjaga ära teeninud.

Loe Peugeot linnadžiipide kohta lähemalt siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.