Neljapäev, 30. november 2023
2021. aasta andmetel on pea iga teine Baltimaades müüdav Toyota täishübriid ning kõikidest müüdavatest hübriidsõidukitest on pea pool Toyotad. Silmapaistev edu on sel aastal saatnud ka Euroopa aasta autot Toyota Yarist, mis on hetkel Euroopa enimmüüdud auto.

2021. aasta esimese kahe kuu tulemuste järgi valib üha rohkem kliente Toyota täishübriidauto. Ligi 51% kõikidest Eestis müüdud Toyota mudelitest on täishübriidid ning sama näitaja sõiduautode kohta Baltimaades on 55% (välja arvatud tarbesõidukid*). Kõikidest Baltimaades müüdavatest hübriididest on aga 46% Toyotad.

Toyota Balticu turundusdivisjoni juht Marek Maide ütles, et uued mudelid nagu Highlander ja viimase põlvkonna Yaris on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks ning esimese kahe kuuga tõusnud ka oma segmendi liidriteks. Lisaks Yarisele ja Highlanderile on sel aastal oma segmendi Baltimaade müügitabeli tipus ka Corolla, C-HR ja RAV4. Iga viies Baltimaades müüdud auto on Toyota.

Toyota uusimad täishübriidid on ühtlasi populaarsemad kui kunagi varem: 57% eraklientidest on viimase kahe kuu jooksul valinud hübriidmudeli (äriklient 43%).

Aasta auto 2021 tiitel tuli paar päeva pärast seda, kui Yaris nimetati Euroopa enimmüüdud autoks – see on selge märk, et kliendid nõustuvad aasta auto žüriiga,” ütles Maide. “Uus Toyota Yaris on edusamm kvaliteedi, efektiivsuse ja hübriidtehnoloogia alal, mis põhineb aastakümnete pikkusel investeeringul uude tehnoloogiasse. Hübriidide trend on tulnud, et jääda, sest üha enam inimesi eelistavad efektiivset ja säästlikku jõuallikat.”

Toyota Yaris sai Euroopa aasta auto tiitli selle kuu alguses. 59-st Euroopa autoajakirjanikust koosnev žürii andis tiitli neljanda põlvkonna Yarisele 21 aastat pärast seda, kui uuenduslik esimene põlvkond 2000. aastal Toyotale esmakordselt selle autasu tõi. Žürii hindas enim Yarise sujuvat hübriidajamit ja sõidukogemust, madalaid heitekoguseid ning mõistlikku hinda, aidates ühtlasi mõista, miks valib lausa 80% Yarise ostjatest Euroopas hübriidajamiga mudeli.

Aasta alguses jõudis Baltimaadesse teinegi märkimisväärne uus mudel – Toyota Highlander. Tegemist on kauaoodatud seitsmekohalise preemiumlinnamaasturiga, mis on Toyota suurim ja võimsaim hübriid-SUV. Mudel on varustatud neljanda põlvkonna hübriidajamiga, sellel on intelligentne nelikveosüsteem ja kahetonnine veovõime.

Toyota mudelivalikus on nüüd 10 täishübriidautot – suurim valik kogu autotööstuses. Lisaks kõige suuremale valikule tõhusa ja keskkonnateadlike jõuallikaga mudelite seas, on klientidel võimalik valida ka hübriidide eri variante. Näiteks on Corolla ja C-HR mudelite puhul võimalik valida nii 1,8- kui ka 2-liitrise hübriidi vahel vastavalt sellele, kas eelistatakse pigem võimsamat või keskkonnasõbralikumat jõuallikat.

Toyota täishübriidide valikusse kuuluvad Yaris, Corolla (luukpära, sedaan, Touring Sports), C-HR, RAV4, Camry, Highlander, Prius ja Prius Plug-in.

Foto: Toyota

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.