Sotsiaalmeedias läbi viidud küsitlus näitas üllatuslikult, et kõigile soovitustele vaatamata on lamellrehvide pooldajate arv Eestis hoopiski vähenenud: vaid 28% vastanutest märkis, et eelistab lamelle naastrehvidele.

PZU Kindlustus korraldas Facebookis iga-aastase küsitluse, et selgitada välja, milliseid talverehve eelistatakse Eestis.

Küsitluses märkis oma eelistuse päris esinduslik hulk vastajaid: 1674 inimest. Võrreldes eelmiste aastatega on lamellrehvide kasutajate hulk pisut vähenenud.

Eesti autojuhtidest eelistab koguni 72 protsenti naastrehve ning vaid 28 protsenti valivad talvel lamellrehvidel sõitmise.

Võrreldes eelmise aastaga on lamellide pooldajate arv pisut vähenenud, aga püsib samas suurusjärgus. Mullu eelistas naastrehve 64 protsenti, 2017. aastal 69 protsenti ning 2016. aastal 77 protsenti vastajatest.

Paljud vastajad põhjendasid oma eelistust kehva teehooldusega kodukandis. Valdavalt arvatakse, et naastrehv sobib talvistes oludes kõigile teedele ning lamellrehvi eelistavad pigem need, kes sõidavad peamiselt linnas.

Linnaliikluses on lamellrehvid kindlasti parem valik, sest need ei kisu üles teekatet ja rehvide pidurdusteekond on kuival asfaldil lühem kui naastrehvidel. Lisaks tekitavad lamellid vähem iseloomulikku müra.

Naastrehvide mõningane eelis avaldub kiilasjääl sõites ent nagu näitavad põhjalikud testid ja kasutajakogemus, on uue põlvkonna lamellidega seegi eelis praktiliselt kadunud.

Talverehvid on Eestis kohustuslikud 1. detsembrist, kuid enne ilmade külmenemist on mõistlik rehvivahetus ära teha.

Eestis on talverehvide nõutud minimaalne mustrisügavus kesksoonest mõõdetuna 3 mm ja soovituslik 4–5 mm ning kasutada võib nii lamell- kui ka naastrehve. Suure pakasega tasub uuesti kontrollida ka rehvirõhku.

Valik küsitlusele vastanute kommentaare
  • Eelistan naastrehve, kuna need turvalised maakohas liiklemiseks kuna meil puudub korralik teehooldus.
  • Naastrehvid! Viin lapsi igapäev kooli ja koju. Nendega on turvalisem siin maal.
  • Pigem lukslamellid kui nigelad naastud.
  • Lamell, sest pole mõtet klõbistada 90% kohustuslikust talverehvi hooajast paljal asfaldil.
  • Minul vahet pole, aga naine eelistab naastrehve, et oleks Eesti kliimas ohutum.
  • Lamellid sobivad ideaalselt ka talvel. Valida tuleb lihtsalt ilmastiku- ja teeoludele vastav sõidukiirus. Ega`s rehv ka sind ei päästa, kui sõita ei oska.
  • Sel hooajal lähen lamellide peale üle, tahan hoida keskkonda ja teid.

Loe kõiki kommentaare siit:

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.