Automüügiturg muutub igal aastal kiiresti, kuid mõned trendid ja populaarsed autoärikate pettused jäävad siiski samaks.

Autode ajalooregistrit koostav firma carVertical avaldas aastaaruande koos autoturu statistiliste näitajatega, mis põhinevad erinevatest andmebaasidest sõidukite kohta kogutud infol.

1. Kõige rohkem kahjustusi saanud automark turul on BMW

Kõikide aruannete põhjal on 2021. aastal juhtunud kahjujuhtumite kogusumma 3 282 580 416 EUR. Huvitav on see, et avariidesse ei satu kõik autod võrdselt. BMW esikoht selles edetabelis ei pruugi olla üllatav – 47,77% kõikidest päringuga uuritud autodest olid vigastustega, tootmisaastat vaadates on koguni 52,06% pärast 2010. aastat toodetud BMW-dest saanud erinevaid vigastusi.

liikluskindlustuse

2. “Kerimine” on jätkuvalt tavaline: 18,5% autodest on muudetud läbisõidunäitudega

Aasta jooksul loodud ajaloo aruannete põhjal on autode läbisõidu tagasikerimised üks enim levinud viis ostjate petmiseks.

18,5% kõikidest eelmise aasta aruannetest andsid märku hodomeetri näidu muutmisest. Kõikide kontrollitud autode peale kokku arvestades teeb see 7 112 444 874 tagasi keritud kilomeetrit.

3. Enim varguse ohvriks sattuda võiv mudel on Škoda Octavia

Ka 2021. aastal ei kadunud autovargad kuskile ning kahtlased ärikad jätkasid nende kätetöö edasimüüki. Parim viis varastatud autodest hoidumiseks on ajaloo kontroll.

Eelmisel aastal koostati kokku 672 raportit, milles päringuga uuritud autod olid märkega „varastatud“.

Need andmed avaldasid, et kõige enam varastatud auto oli Škoda Octavia, mida oli kokku 38 ebaseaduslikult omanikku vahetanud ühikut.

Škoda omanikud peaksid olema eriti ettevaatlikud ja oma autol hoolsalt silma peal hoidma: aruannete põhjal on Octavia omanikul 3,75 korda suurem tõenäosus varguse ohvriks langeda kui näiteks naabril, kel on 3. seeria BMW.

4. Eelistatuimad automargid 2021. aastal: BMW, Volkswagen ja Audi

Aruannete andmete põhjal on BMW, Volkswagen ja Audi kõige populaarsemad kasutatud autod. Kokku moodustavad nad 13% kõikidest carVerticali platvormi kaudu kontrollitud sõidukitest. Eriti populaarne on BMW 3. seeria, mille osaks langeb umbes 5% kõikidest ajaloo aruannetest.

VW Passat ja Audi A4 ei jää samuti kaugele maha, teiste autotootjate mudelid ilmuvad tabelisse alles Top 15 tagumises pooles.

Nimekirja teised populaarsed mudelid on BMW 5. seeria, VW Golf, Audi A6, Škoda Octavia, Mercedes-Benz E-klass, Opel Astra, Mercedes-Benz C-klass, Ford Focus, Audi A3, BMW X5, Škoda Superb ja BMW 1. seeria.

5. Kõige vanemad kontrollitud mudelid on valmistanud BMW

Kontrollitud autode hulgas on vanu BMW-sid rohkem kui ühtki teist automarki. 40,38% BMW-dest, mida 2021. aastal kontrolliti, olid toodetud vahemikus 1990–2010.

Samal ajal olid VW ja Audi vastavad numbrid ainult 14,56% ja 19,97%. Citroëni puhul on aga vanade autode protsent veelgi madalamale langenud – ainult 10,92.

Lugege tervet carVerticali 2021 ReDrive aruannet ja saate teada rohkem statistilisi näitajaid, ülevaateid ning lõbusaid fakte eelmise aasta kohta. Videot näeb siit.

Fotod: Taavi Sepp, NYST, Volkswagen

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.