Uuring: eestlased eelistavad hiigelsuure ekraaniga tuntud brändi telerit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uuringufirma Norstat viis läbi teleriuuringu. Sadakond eestlast, kes küsimustele vastasid, eelistaksid üksmeelselt tuntud brändide hiiglaslike ekraanidega telerit. Pildikast ostetakse koju pikemaks ajaks.

Norstati hiljuti läbiviidud uuringust selgub, et eestlased eelistavad enim Samsungi telereid (43%). Teisele ja kolmandale kohale asetuvad vastavalt LG (23%) ja Philips (17%).

Lisaks avab uuring mitmeid teisi külgi eestlaste teleri vaatamise harjumustest. Näiteks veedab 57% eestlastest igapäevaselt teleri ees 2-4 tundi.

Uuring kinnitab, et teler soetatakse koju pikaks ajaks. 55% vastajatest leiab, et pildikasti tuleks vahetada 6-10 aasta tagant ning iga-aastast telerivahetust ei pea mõistlikuks mitte ükski küsimustikule vastaja.

Norstat on sarnast uuringut teinud aastaid. Uuringutest nähtub, et televiisorit ostetakse harvemini kui muud tehnikat, näiteks nutitelefone.

Kõlab loogiliselt: televiisor on statsionaarne ese, millel ei ole nii palju võimalusi purunemiseks kui telefonil, mida me igapäevaselt kaasas kanname ja aeg ajalt maha pillame.

4K ja 8K on teema

Müüjate soovitus on uut telerit soetades meeles pidada, et kuna tegemist on investeeringuga kohati isegi 10ks aastaks, siis tasub sellesse panustada pisut enam ja soetada uuem tehnoloogia.

Täna võiks vaadata vähemalt 4K resolutsiooniga telerite poole, kuna nende jaoks on sisu aina rohkem ja ilmselt tuleb seda ka juurde.

Samuti võib kaaluda isegi 8K telerit, mis on neli korda teravama pildiga, kui 4K. Kuigi sisu on 8K teleritele veel vähe, siis laheneb see probleem ilmselt lähemate aastate jooksul. 4K ja 8K telerite puhul peab vaataja harjuma uue reaalsusega: kõik traagelniidid ja grimmivead paistavad edaspidi pildis kätte.

Mida suurem ekraan, seda uhkem

Eesti telekasõprade ekraanieelistused kasvavad ajas ja ruumis. Pea neljandik (23%) eestlastest ütleb, et nende teler võiks olla kuni 65-tolline. Pea sama suur osa (21%) eestlastest eelistaks kuni 55-tollist ekraani.

Suurelt ekraanilt on sisu kahtlemata parem vaadata kui nutitelefonist või tahvelarvutist, suurusehullust soosib ka hiigelekraanide varasemast odavam hind.

Siiski tuleb arvestada ekraani valides selle ruumiga, kus telekat vaatama hakatakse. Lihtne viis välja arvutada, mis ekraan tuppa sobib, on märkida maha teleriekraani suurus ja korrutada see kolmega.

Näiteks 55″ ekraani tuleks vaadata 2,7 kuni 3-meetri kauguselt. 65″ nõuab aga juba ligi viiemeetrist distantsi: mõni moodne pisem korter polegi nii pikk!

Meenuta siin, kuidas samsa oma hiigeltelereid esitles

Teleriuuringu viis Samsungi tellimusel läbi uuringufirma Norstat. Uuringus osales 1013 eestlast vanuses 18-64. 49% vastajatest olid naised ja 51% vastajatest mehed. Uuring viidi läbi perioodil 06.09-11.09.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.