Kuidas teha vahet, kas nutiseadme ekraani vaatab eestlane või välismaalane? Tegelikult pole see üldse keeruline. Tuleb vaid jälgida, milliseid nutirakendusi inimene oma seadmes kasutab ning juba ongi meil selge, kellega tegu.

Alljärgnevalt on välja toodud viis humoorikat E-eestlast puudutavat tähelepanekut, mille järgi võib kaasmaalase ilmeksimatult ära tunda kasvõi teisel pool maakera.

LOODUSESSE NUTITELEFONIGA

Seeneaabits, Eesti linnud, Eesti kalad, RMK, jne. Kui kohtad metsas kedagi, kes püüab oma telefoni ekraani samblikus oleva seenepoisiga võrrelda, oled tõenäoliselt leidnud E-eestlasest seenelise. Ta püüab vaid selgeks teha, millise riisika ta leidis.

Eestlane armastab loodust ning on loonud mitmeid rakendusi selleks, et üks korralik matkarajakaart või teatmik oleks alati käepärast. Ja muidugi käib siia juurde ka üks kena foto mälestuseks – mina looduses!

OMA RIIGIST TEADLIK

Eestlane tahab olla kursis kõigega, mis toimub ning tal on alla tõmmatud vähemalt üks uudiseid vahendav rakendus.

Eriti uudishimulikul on neid äppe koguni neli või enam ning kindlasti koos push notificationite ehk teavitustega – eks ikka selleks, et teada natukene rohkem kui naabrimees.

Veel parem, kui telefonil on lausa always-on ekraanitehnoloogia – siis ei jää ükski uudis kunagi märkamata. Kõige levinumad uudisteäpid on Eesti Rahvusringhäälingu ja Delfi portaali omad.

MOBIILI ID

Eestlasel on vaja teha tänaval liikumise pealt pangaülekanne (milleks on kindlasti tema telefonis ka kodupanga äpp) – pole probleemi!

Või tuleb trammis meelde, et tuludeklaratsioon on veel esitama – teeme ära! Tegelikult võiks kiirelt üle vaadata, mis lapsel tänaseks õhtuks õppida jäi – seda kõike teeb eestlane nii muu seas oma nutitelefonis läbi mobiili ID.

UHKE OMA E-EDULOO ÜLE

Tõenäoliselt teab eestlane, kes on Kristel Kruustük või Kristo Käärmann, ka siis, kui ta pole päris kindel, millega Testlio või TransferWise tegeleb. Samuti on ta endiselt veendunud, et Skype on täiesti Eesti asi ning ei mäleta enam aega, kui tuludeklaratsiooni pidi esitama paberkandjal.

Click and Grow, Taxify, TransferWise, Sprayprinter, jne – julgeb vaid mõnel välismaalasel ühte neist ettevõtetest mainida, kui juba jutustab eestlane oma riigist kui tehnoloogiaimest, kus on kaunis loodus ja uskumatud rohevaated (selleks näitab ta esimeses punktis tehtud fotosid).

Eestis või eestlaste poolt loodud E-lahendused on muutunud peaaegu et osaks eestlase identiteedi kirjeldamisel. Eesti on lisaks edukatele lahendustele ka suurepärane riik, kuhu suurettevõtted tulevad oma uuenduslikke IT lahendusi katsetama ja proovima.

EV 100

Eestlane teeb sel aastal midagi 100 korda. Vaatab 100 korda “Kevadet”, käib 100 korda saunas ja vaatab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kätlemistseremooniat, et teha kindlaks, millised olid tänavused 100 kõige stiilsemat peokülalist.

Eestlase nutitelefonis on tõenäoliselt olemas ka äpp EV100, mis aitab tal järge pidada nii toimuvate sündmuste kui aastapäevaga seotud tähtsaimate uudise üle.

Allikas: Samsung. Kaanepilt: Toolbox Estonia

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.