Uuringufirma Norstat küsitluse kohaselt veedab 82% 9–14-aastastest Eesti lastest aega Youtube’ist videosid vaadates ning vaid 15 protsenti neist kasutab netiaega lugemiseks.

Tele2 tellitud uuringu kohaselt kasutab Youtube’i regulaarselt 82% noortest eestlastest, populaarsuselt järgnevad Google 45, Facebook 40, Instagram 26 ning Snapchat 17 protsendiga.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul langeb televiisori ja klassikalise meedia osatähtsus ning uue põlvkonna poptähed ehk juutuuberid tulevad internetist.

VANEMAD EI TEA, MIDA LAPSED NETIS TEEVAD

“Uuringu kohaselt ei tea kaks kolmandikku vanematest, mida nende lapsed internetis teevad ja ilmselgelt tarbivadki lapsed väga erinevaid meediakanaleid,” ütles Seliov.

Seliovi sõnul näitab laste seas läbiviidud uuring, millisel tehnoloogial ja meelelahutusel on tulevikku. “Lapsed vaatavad peamiselt videoid ning näiteks millegi lugemiseks kasutas internetti 15 ning audioraamatuid kuulas vaid neli protsenti lastest,” lisas Seliov.

TWITTERIL POLE PIKKA IGA

“Ka ei julgeks Twitterile siin regioonis pikka tulevikku ei ennustada, sest nii Eestis kui teistes Baltimaades kasutab lastest seda regulaarselt vaid üks protsent.”

Populaarseimad tegevused meie laste jaoks internetis: mängude mängimine (79%), filmide vaatamine (74%), suhtlusrakendused (55%), piltide vaatamine (48%), sotsiaalmeedia kasutamine (42%), videosuhtlus (22%), lugemine (15%).

Uuringu kohaselt on 96 protsendil siinsetest lastest vanuses 9-14 oma mobiiltelefon, 43 protsenti kasutas isiklikku tahvel- ja 42 protsenti tavaarvutit. Eesti lastest kasutab internetti iga päev 83%, lätlastest 85 ja leedukatest 88 protsenti.

2017. aasta juunis läbiviidud uuringus osales 525 9–14-aastast last Eestist. Sarnased uuringud viidi läbi ka Lätis, Leedus ja Rootsis.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.