Reede, 19. aprill 2024
19 autotootja eelmise, 2021. aasta majandustulemuste analüüs viib huvitavate järeldusteni. Erinevate kriiside tõttu müüdi vähem autosid, kuid kasumid siiski kasvasid!

Kõnealused autotootjad tähestikulises järjekorras on Aston Martin, BMW, Daimler, Ferrari, Ford, Geely grupp, General Motors, Honda, Hyundai grupp (st ka Kia), Isuzu, Mazda, Renault-Nissan, Stellantis, Subaru, Suzuki, Tata grupp, Tesla, Toyota ja Volkswagen AG. Nende kogukäive oli 1,73 triljonit eurot, 13% rohkem kui 2020.

Samas müüdi kamba peale 69,5 miljonit autot, mida on vaid 2% rohkem kui 2020. See tähendab, et kiibikriisist tingitud uute autode puudus ajas nõudluse üles ja seetõttu said mitmed tootjad allahindlusi ja kampaaniaid koomale tõmmata või lihtsalt rohkem raha küsida. Seda näitab ka keskmine auto hind 25 019 €, mis on 11% kõrgem kui 2020. aastal.

Seda peegeldasid ka kasumid – pandeemiast, kiibikriisist ja tarneraskustest olenemata teenisid kõnealused 19 tootjat suurema kasumi kui 2019 ja 2020. Keskmiseks kasumimarginaaliks on 7,6%! 2020. aastal oli see vaid 3,6%, 2019 aga 5,1%.

Tootjatel aitas raske perioodi väga kasumlikult üle elada ka suuremate ja kallimate (linnamaasturid, elektriautod) autode prioritiseerimine – kallim auto, suurem kasum.

Eriti hästi läks aga eksklusiivsete ja eksootiliste autode tootjatel – nagu ikka, rikkad näguripäevi ei tunne. Ferrari kasumimarginaal kasvas meeletu 25,5% peale. See tähendab, et keskmiselt teenis Ferrari ühe müüdud auto pealt 97 373 €. Ferrari parimad päevad on aga tõenäoliselt alles ees – tulemas on ju linnamaastur Purosangue!

Foto: Ferrari

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN