Soomlaste uuringufirma OnePoll uuris OnePlusi palvel eurooplaste nutitelefoni kasutamise harjumusi ning muuhulgas saime sellest teada täiesti mõttetu fakti, et keskmiselt rullib iga inimene päevas 180 meetrit ekraani. Tihti sihitult. Sageli WC-s.

OnePolli uuringu keskmes oligi scrolling ehk ekraani kerimine/rullimine. Selgus, et keskmine eurooplane kerib telefonis umbes 180 meetrit erinevat sisu päevas. Ajaliselt kulub sellele umbes 62 minutit.

Valimi 9000 vastaja ühte äärmusesse kuuluvad kasutajad, kes rullivad ekraani päevas 4 tundi ehk koguni 700 meetrit – see on pisut rohkem kui kaks Tallinna teletorni kõrgust (314 m, vaateplatvorm 170 m).

Facebook, Insta ja sihitu rullimine

Enamus (53%) küsitletutest vastas, et peamiselt istutakse Facebookis, neljandik (27%) veedab aega Instas. Ja vaid 2% veedavad kõige rohkem aega tutvumisäppides nagu Tinder.

Suhteäppides on kõige aktiivsemad rootslased – 2,6% vastanutest, teisel kohal (2,50%) on soomlased ja britid. Enamus vastanutest (59%) tunnistas, et nad sirvivad veebi sihitult, ilma konkreetse eesmärgita.

Vot ei ütle, millega WC-s kerin

Uurijad analüüsisid ka seda, kuidas praktikas telefonis sirvimine välja näeb. Pool (50%) eurooplastest kasutab üles või alla kerimiseks nimetissõrme, 35% aga kasutab pöidlaid.

Neljandik (25%) rullib telefoni ekraani käimlas ja viiendik (20%) kontoris või koolis. 5% vastanutest märkis, et nad kasutavad puuteekraanis kerimiseks muid vahendeid kui sõrmed, aga ei täpsustanud, mida.

Hoolimata “ekraanis veedetud ajast”, peab kõigest 7% eurooplastest uue telefoni ostmisel kõige olulisemaks ekraani. Teistest enam väärtustavad kvaliteetset ekraani soomlased.

Loe OnePlusi telefonitesti siit

Kaanepilt: Unsplash/Maria Teneva

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.