Noobelautotootja Volvo esmaesitles 21. veebruaril uut preemiumklassi universaali V60, mis rõhutab taas kord selle Rootsi automargi oskust ühendada kaunis disain igapäevase mugavuse ja praktilisusega.

On vähe teisi autotootjaid, kellel oleks Volvoga samaväärne ajaloopärand ning võimekus luua suurepärase disainiga mitmekülgselt praktilisi universaalmudeleid.

Uue generatsiooni V60 on Volvo-pere värskeim liige. See ei ole vaid juhile keskenduv elamuslikku sõitu pakkuv auto vaid sarnaselt teistele uutele Volvo mudelitele on see ühenduv, isikustatav ning mitmel eesmärgil kasutatav, soliidsest kompaktsest esindusautost ruumika pereautoni.

PEREAUTODE PIKK TRADITSIOON

“Pereautode ostjad on meie jaoks väga suure tähtsusega kliendid, nii on see olnud juba mitmeid põlvkondi,” ütles Volvo Cars tegevjuht Håkan Samuelsson. “Uus V60 kannab uhkusega neid traditsioone edasi.”

Uus V60 tugineb Volvo skaleeritaval tooteplatvormil SPA, nii nagu ka auhinnatud uus noobel linnamaastur XC60 ning neli tippmudelit 90-seeriast, kõik need on toonud Volvole viimastel aastatel rekordilise müügiedu kõikjal maailmas.

SPA-PLATVORMIL ILUDUS

SPA-platvormil põhinev noobel pereauto loob uusi standardeid keskmise suurusega preemium-universaalide segmendis – luksuslik interjöör, senisest veelgi rohkem salongiruumi, edasiarendatud ühenduvusvõimalused ning Volvo uusimad juhiabisüsteemid ning muud turvalisust tagavad tehnoloogilised lahendused.

“V60 on Volvo kui automargi jaoks kesksel kohal,” kinnitas Volvo disainiala asepresident Robin Page. “See on rafineeritult peen, kaunite proportsioonide ja uhke hoiakuga, samas aga mitmekülgselt praktiline.”

HÜBRIIDAJAM ON KOHE VALIKUS

Vastavalt Volvo plaanidele muuta kõik uued sõidukid elektriliseks aastaks 2019, on V60 mudelivalikus kaks kaksikmootoriga nelikveolist bensiini-pistikuhübriidi – T6, kombineeritud võimsusega 340 hj ning T8, mille võimsuseks on 390 hj.

Tavapäraste bensiinimootorite valikus on T5 ja T6 jõuallikad. Diiselmootori eelistajatele on aga pakkuda D3 ja D4 mootorid.

Uus V60 tugevdab veelgi Volvo liidripositsiooni turvalisuse alal – selle standardvarustuses on rikkalikult turvalisuslahendusi, sealhulgas XC60 ja 90-seeria mudelitelt tuttavad eesrindlikud juhiabisüsteemid, mis muudavad uue V60 üheks kõige turvalisemaks sõidukiks.

Eestis saab uudismudelit oma silmaga näha juba märtsi keskel. Auto peaks müügile jõudma juunikuus.

Allikas ja meedia: Volvo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.