Volvo kasutajaliides Sensus hakkab ise sõitma

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volvo astub taas sammu edasi ja toob 2017. aastal Drive Me projekti raames Göteborgi tänavatele 100 IntelliSafe autopiloodiga varustatud XC90 autot. Uudse isesõitva abilise nimi on Sensus.

Volvo teab, et autole kontrolli üleandmine nõuab suurt usaldust tehnoloogia suhtes. Kuigi nad ise oma tehnoloogiasse usuvad, tahavad nad ka klientidele anda võimaluse seda liikluse keskkonnas tunda saada. Aga mitte ainult, Drive Me aitab ka tehnoloogial tundma õppida inimest, kellega koos tuleb teedel toime tulla.

Volvo kasutajaliides Sensus on disainitud intuitiivseks ja kasutajasõbralikuks. Navigatsiooniseadmesse sihtkohta sisestades on näha tee osad, mida on võimalik autopiloodiga läbida.

Sellisele teele jõudes hakkavad roolilabadel olevad tuled vilkuma ja lihtsalt labasid korraga hoides on võimalik autopiloot aktiveerida. Juhile on nähtav nii autopiloodiga sõidetava aja pikkus kui muu vajalik info. Süsteem jälgib auto ümber toimuvat ning annab juhile teada, mis liikluses toimub.

Kui Sensus – autopiloodiga sõidetav teeosa hakkab lõppema, annab auto sellest juhile teada. Kui aga juht ei suuda etteantud aja jooksul juhtimist mingil põhjusel üle võtta, jääb auto ise turvaliselt seisma. Volvo süsteem on võimeline jälgima ja reageerima teeoludele, kuid kui juht soovib ka ise asjadel silma peal hoida, on tal see võimalus.

ACCELERISTA KOMM Isesõitvate autode teema on praegu päevakorral. Erinevad tootjad katsetavad erinevaid versioone isesõitjatest: arendatakse täiesti eraldiseisvaid sõidukeid ning täiendatakse olemasolevaid.

Kahtlemata annab mõtlev ja ise toimetav Sensus juhile rohkem vabad käed. Iseasi aga, mida selle vabadusega peale hakata? Suure täenäosusega kasutatakse aega meele lahutamiseks ja sotsialiseerumiseks- nutiseadmete infovoog, videokõned ja -koosolekud on autos sel juhul olemas sama palju, kui kontoris või kodus.

See omakorda tekitab küsimuse, kui kaugele on mõtet minna igasuguste isemõtlevate lahendustega, mis kaudselt tõukavad meid üha sügavamale võõrandumisse reaalsest elust? Mõtlemise koht.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.