Esmaspäev, 5. detsember 2022
Volkswagen CES Showcar 2016 futuristlik interjöörikontseptsioon sai aasta interjööridisaini auhinna. Auhind anti kätte Stuttgartis toimunud näitusel Automotive Interiors Expo 2016, kus tunnustatakse maailma parimaid disainereid, uuendusi ja tooteid autointerjööride alal.

„CES Showcar 2016 pakub kütkestavat sisevaadet maailma, kuhu Volkswagen võib tulevikus jõuda. Seetõttu võime põnevusega oodata Volkswageni järgmise põlvkonna interjööritehnikat ja -arendusi,“ ütles Graham Johnson žürii otsust põhjendades.

Graham Johnson on näitust korraldava organisatsiooni tegevjuht ning vastutab interjööridisaini auhindade väljaandmise eest. Rahvusvahelise žürii koosseisu kuulub 17 juhtivat auto- ja disainiajakirjanikku, kes jagavad oma hääli kuues kategoorias.

[huge_it_gallery id=”31″]

Aasta alguses Las Vegases toimunud näitusel CES 2016 võimaldas Volkswagen oma BUDD-e kaudu heita pilgu sellele, kuidas võiks välja näha tema tulevaste elektriautode sisemus. Futuristlikku kontseptsiooni iseloomustavad näidikute ja juhtseadiste vaistlik kasutamine ning õhuline interjöör.

Kui juhi käeviipe peale avaneb lükanduks, ilmub pilgu ette rohkem luksussalongi kui autot meenutav interjöör. Näiteks kui eesistuja soovib rääkida tagaistmel reisijaga, saab ta lihtsalt oma istme ümber pöörata. Tagaosas pehme vaibaga kaetud põrandal asuvad kaks tavalist istet ning lisaks üks küljega sõidusuunas paiknev istekoht. Auto külgseina on integreeritud suur 34-tolline ekraan.

Volkswageni ja peadisainer Klaus Bischoffi juhitud disainitiimi nimel võtsid auhinna vastu interjööridisaini juht Tomasz Bachorski ja liidestedisaini juht Gustav Hofmann.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tulevik võiks olla juba kohal. Isesõitvad autod võivad (aga ei pruugi muidugi) teha ära selle, millega me ise nii hästi hakkama ei saa – tõsta liikluskultuuri meie teedel. Ja kui ei tulegi veel isesõitmist, siis VW BUDD-e näeb niisamagi äge välja, võiks ju olla küll lähiaastate tootmissuund midagi sarnast…

Allikas ja meedia: tootja 

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.