Volkswagen astub uude ajastusse uuenenud embleemiga. Uus märk peab iseloomustama autotootja uuendusmeelsust ja sotsiaalmeediasõbralikkust. Ka soovitakse kaugeneda liigsest saksapärasusest.

Ajastu nõudmiste kohselt peab värskendatud embeem hea välja paistma mitte ainult autodel, vaid ka nutitelefoni ekraanil, teatas Volkswageni turundusjuht Jochen Sengpiehl esmaspäeval Bloombergile.

„Volkswageni mark pole praegu eelmiste aastatega võrreldes heas seisus,“ selgitas Sengpiehl. „Volkswagen on püüdnud olla liiga saksapärane ja kaotanud oma emotsionaalsuse. Ning süüdi pole selles ainult diisliskandaal.“

VAATA MILLINE ON OLNUD VW EMBLEEM LÄBI AEGADE

Uue turundusstrateegia osa on ka varasemast tugevam rõhuasetus sotsiaalmeediale. Eelkõige on eesmärk veenda skeptilisi kliente elektriautodele ümber orienteeruma. Margi värske kuvand on otsustav, et elektriautode turuletoomise kampaania saaks edukas olla.

„Me tahame, et inimestel oleks meiega lõbus. Me peame olema värvikirevamad,“ võttis Sengpiehl eesmärgi kokku.

2022. aasta lõpuks peaks Volkswageni valikus olema üle 20 täielikult elektri jõul liikuva mudeli. Uue modulaarse elektriautoplatvormi (MEB) esimese esindajana hakkab aastal 2020 konveierilt tulema kompaktauto Volkswagen I.D.

Milline uus embleem välja nägema hakkab, pole veel teada ja Sengpiehl ei andnud ka mingeid vihjeid. Küll aga on enam-vähem kindel, et see peaks avalikkuse ette jõudma tuleval aastal koos kaheksanda põlvkonna Golfiga.

Senine embleem, mille põhiosadeks on suured tähed V ja W, pärineb põhimõtteliselt firma asutamise ajast teise maailmasõja eel, hiljem on seda vaid korduvalt (viimati 2012) kohendatud ja ajakohastatud.

Volkswageni esialgne embleem aastast 1937 kujutas üksteise „kukil“ tähti V ja W, ümbritsetuna hammasrattast ja stiliseeritud haakristimotiivist.

Haakrist kadus kaks aastat hiljem, aastal 1945 muutus hammasratas ringjooneks. 1967. aastast on embleem sinine ning aastat 2000 kolmemõõtmeline.

ÜLESKUTSE: SAADA OMA NÄGEMUS!

Kuna Volkswagen on jõudnud otsusele, et embleemi tuleb uuendada, aga ideid napib, milline see täpselt välja näeb, kutsume üles Accelerista lugejaid saatma meile oma nägemust Saksa “rahvakäru” uuest logost.

Skitseeri embleem kasvõi paberile, tee sellest pilt ja postita see meie FB lehele või saada e-kiri aadressile accelerista@accelerista.com. Ootame ideid 1.maini. Kõikide saatjate vahel loosime väikesi auhindu. Ühtlasi saadame kõik laekunud ideed VW peamajja edasi. Teeme ära!

Välismaterjalide põhjal koostas Toomas Vabamäe. Meedia: VW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.