Samal ajal kui Münchenis juuakse õlut, imetletakse Mannheimis vana aja asju: aastast-aastasse kogunevad oktoobris Euroopa suurimale Veterama vanatehnikalaadale kümned tuhanded fännid. Gerli käis tänavugi kohal, tegi pilti ja vahendab muljeid.

Lõuna-Saksamaal, vaid tunniajase autosõidu kaugusel Frankfurdist asub Mannheimi linnake, kus iga aasta oktoobris korraldatakse Euroopa suurimat vanatehnikalaata Veterama.

260 000 m2 suuruse õues asuva müügipinnale ja 15 000 m2 suuruse siseruumile kogunes kolme päeva jooksul vanakraami ostma ja uudistama umbes 45 000 inimest.

43. KORD KOOS PILETIHINNA TÕUSUGA

Veterama leidis 2018. aastal aset 43. korda. Seekord oli üle aastate jõudnud hinnatõus ka piletihindadeni, nii et senise 25-eurose kolme päeva pileti eest tuli välja käia 30 eurot.

Ühe päeva pilet maksis 12 euro asemel 15 eurot. Sellest polnud aga suurt lugu, sest see laat on põnev nagu muuseum, mis kord aastas uksed avab: restaureeritud ning taastamata kahe- ja neljarattalised, tonnide viisi varuosi ja muid autode, traktorite, motikate, jalgratastega seotud esemed, tuhandeid tehnikaalaseid raamatuid.

Ühtekokku pole ime, kui päeva lõpus sammulugejale pilku heites avastad, et 15 kilomeetrit on mööda laada kinnist ala kõndides täitunud kui linnulennul.

Ostjaid oli kogunenud üle Euroopa nagu ka kauplejaid – lisaks Saksamaale näiteks Austriast, Hollandist, Prantsusmaalt, Šveitsist, Poolast, Itaaliast ja Tšehhist, ühtkokku ligi 4000 kaupmeest.

KEVADEL SAAB JÄLLE!

Mannheimis leiab järgmine Veterama aset 11.-13. oktoobril 2019. Mannheimi vanatehnikalaada väiksem vennake, kevadeti Hockenheimringil toimuv vanatehnikalaat Hockenheim Veterama toimub aga 2019. aastal 5.-7. aprillil.

This slideshow requires JavaScript.

Vaata lisa näituse netilehelt

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.