Esmaspäev, 25. september 2023
Venemaal saab edaspidi uue auto osta ka AliExpressi kaudu. Esimene automüüja, kes kolib oma autod AliExpressi populaarsesse veebikaubamajja, on hiinlaste Chery.

Hiina autotootja Chery esindaja andis ajakirjale «За рулем» intervjuu ja rääkis lähemalt, kuidas neti kaudu auto ostmine Venemaal edaspidi välja näeb.

Cheryl on Hiinas AliExpressi netikaubamaja müügikogemus juba olemas ning see on osutunud populaarseks. Autotootjal on kavas oma internetimüüki laiendada ka teistel sihtturgudel. Venekeelse kodulehe arendustööd parasjagu käivad, samuti täpsustatakse müüki ja logistikat puudutavaid üksikasju.

“Koostööleping AliExpressi ja Chery peakorteri vahel on sõlmitud. Chery’l on Venemaal veebipood olemas, nüüd laieneme ka populaarse netikaubamaja platvormile,” selgitab maaletooja kõneisik Evgenia Nikitina – Katsarskaja.

“AliExpressi kaudu saab osta kõiki tooteid, mis on Venemaal müügil – krossovereid Tiggo 2, 3 ja 5 ning tootja uut lipulaevmaasturit Tiggo 7, mida 1. märtsil esmaesitleti. Eritellimusega kaasnevad soodustused laienevad kuni 7. aprillini ka kõigile neile, kes otsustavad auto osta AliExpressi kaudu,” lisab Katsarskaja.

AliExpressi kaudu saab edaspidi osta mitte üksnes Chery autosid vaid ka nende varuosi ning ka lisasid. See on ostja jaoks veidi soodsam kui samade toodete esinduse kaudu tellimine. Ehk siis edaspidi – tellid oma auto jupid AliExpressist, võtad need kaenlasse ja lähed teenindusse…

Ametlikult avatakse autode müük AliExpressi kaudu 28. märtsil. Avalöök tehaksegi uue lipulaevmaasturiga. Tiggo 7 usutakse olevat venelaste seas, eriti nooremate ostjate seas populaarne, sest auto näeb hea välja ja on võrreldes paljude teiste välistootjate sõidukitega odavam.

AliExpressi koliv müügisalong põhineb Venemaa kohalikul maaletoojal – tellitud autod tarnitakse sealtkaudu. Kui senini on Chery mudelite netimüük moodustanud 7-10% kõigist müüdud autodest, siis AliExpressi kaudu loodetakse seda osakaalu kõvasti kasvatada.

Chery positiivne kogemus julgustab teisi Venemaal esindatud tootjaid ning ka kohalikke autotehaseid oma tegevust netikaubamajade kaudu laiendama – neid inimesi, kes auto ostmiseks salongi kohale lähevad, jääb järjest vähemaks. Ka Venemaal.

Seda on nimetatud ühetaoliste autode ajastu paratamatuks kaasnähtuseks – kuna kõik uued autod on head ja sõidetavad, saab tehingu vormistamise olulisemaks argumendiks hind ning hea välimus. Neid mõlemaid saab aga paberilt, vabandust, failist imetleda.

*1999. aastal tootmisega alustanud Chery kuulub kümne Hiina suurema autotootja hulka. Lisaks Hiinale toodetakse autosid veel 15 kohas, sealhulgas Ukrainas ja Venemaal.

Ajalooliselt on Chery saanud mitu intellektuaalse omandi varguse süüdistust, sealhulgas viidatakse nime sarnasusele GM Chevyga. Jaguar Land Rover toodab Cheryga koostöös Hiina turule Jaguare ja Land Rovereid. Rohkem loe siit.

Allikas: Za Ruljom

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.