blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com

Volvo keskklassi seiklusauto V60 Cross Country on nüüd esitletud!3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
25. septembril esitles Rootsi autotootja Volvo oma seikluslikku pereuniversaali V60 Cross Country. Kõrgendatud kõikjalsõitja on värskeim Volvo keskmise suurusega noobelautode pereliige.

Nii nagu tänavu kevadel Genfi autonäitusel suurt furoori tekitanud sõsarmudel V60, on ka V60 Cross Country mitmekülgsete kasutusvõimalustega pereauto, mis tunneb end ühtviisi kindlalt nii linnas kui ka maal. Just see “maal” on võlusõna, mis teeb V60 CC-st tõenäoliselt ka Maarjamaal ühe ihaldatuma sõiduvahendi.

Võime sõita nii maanteel kui metsarajal, aga vajadusel ka tee pealt veidi kaugemale põigata on Volvo Cross Country mudeleid iseloomustanud alates nende turuletoomisest aastal 1997, kui V60 esmakordselt linnakärast eemale, Rootsi metsade vahele pürgis.

Eestlased on Volvo Cross Country mudelid hästi omaks võtnud. Kõrgem kliirens, hea ülevaade liiklusest, kerge ja täpne juhitavus, mahukas pakiruum ja ridamisi mugavuslahendusi teevad neist nauditavad teekaaslased mitte ainult perede vaid ka näiteks seiklusspordi harrastajate seas. Lisaks on CC-d ka lihtsalt väga ilusad!

KÕRGEM KLIIRENS

Võrreldes V60-ga on V60 Cross Country kliirens kuni 75mm kõrgem, väljaspool teid sõitmist toetavad ka spetsiaalne Cross Country veermik ja vedrustus.

Nelikvedu on põhivarustuses, nagu ka mägipidur, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem, Corner Traction Control funktsioon, mis suunab veojõu jaotust kurvides ja spetsiaalne Off-Road sõidurežiim, mis tõepoolest ahvatleb teelt maha keerama.

Nii nagu kõik teised 60- ja 90-seeria mudelid, tugineb uus V60 Cross Country mitmeid auhindu pälvinud skaleeritaval SPA – tootearhitektuuriplatvormil.

Uus V60 Cross Country on saadaval nii T5 AWD bensiinimootori- kui ka D4 AWD diiselmootoriga. Hiljem on lisandumas ka mahe- ja pistikuhübriid.

TURVALINE JA MUGAV

Auhindu pälvinud City Safety tehnoloogia koos automaatpidurdussüsteemiga on põhivarustuses ning aitab juhil kokkupõrkeid vältida. Tegemist on ainulaadse lahendusega, mis suudab tuvastada nii jalakäijaid, jalgrattureid kui ka suuremaid loomi.

Pilot Assist juhiabisüsteem aitab juhti roolimisel, kiirendamisel ja pidurdamisel hea teekattemärgistusega teedel, sõidukiirustel kuni 130km/h.

Põhivarustuses on Run-off Road Mitigation, Oncoming Lane Mitigation ja teised juhiabid, mis auto vastassuunavööndisse või teepervele kaldumisel sõiduki taas õigele rajale juhivad.

Valikvarustuses on ristuva liikluse hoiatussüsteem Cross Traffic Alert koos automaatpidurdusega, mis viib turvalisuse uuele tasemele. Kõik kasutatud turvalisuslahendused muudavad uue V60 Cross Country üheks kõige turvalisemaks sõidukiks.

KÕIKJALSÕITJA TRADITSIOON

“Uus V60 Cross Country viib pereuniversaali ühest loomulikust keskkonnast järgmisse,” kirjeldas Volvo Cars’i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

“Panime Cross Country segmendile aluse enam kui 20 aastat tagasi. Selle uue mudeliga kinnitame taas kord oma pikaajalisi traditsioone turvaliste, võimekate ja mitmekülgsete pereautode tootjana.”

Viies Euroopa riigis (seni mitte veel Eestis) on V60 Cross Country saadaval ka Volvo Cars’i teenuslahenduse Care by Volvo kaudu, mis võimaldab sõidukit kasutada kuutasupõhise teenusena, ilma autot omandamata.

Volvo Sensus Connect info- ja meelelahutussüsteem on täielikult ühilduv Apple CarPlay, Android Auto ja 4G võrguga ning hoiab autosviibijad kõikjal ja alati ühenduses.

Intuitiivselt kasutatav tahvelarvutit meenutav puuteekraan võimaldab juhtida vajalikke funktsioone, navi, ühenduvusteenuseid ja meelelahutusrakendusi.

Allikas ja meedia: Volvo

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com