Venemaal läks internet katki: uus Volga vist ikka jõuab müügile ja inimesed hulluvad täiega

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uut Volgat on Venemaal ammu oodatud. Gorki autotehasest saadeti mõni aeg tagasi positiivne sõnum, et Volga 5000 GL jõuab peagi müügile. See uudis on muuhulgas täiesti varjutanud Tesla uue rotsteri prototüübi esitluse. Piltlikult on Venemaal internet uue Volga peale katki läinud.

See on nüüd ametlik: GAZ ehk Gorki autotehas Nižni Novgorodis on omadega jõudnud sinnamaale, et laseb varsti välja uue sõiduauto- Volga 5000 GL. Tõenäoliselt ei saa uustulnukaga sõita küll kõikjal Venemaa teedel, ent korralikel maanteedel eputamiseks sobib uus Volga igal juhul.

Volga uut põlvkonda on planeeritud, ideeautosid ja prototüüpe ehitatud ja lihvitud juba aastaid. Ning aastaid on Gorki autotehas väljastanud ka vastavasisulisi uudiseid. “Kohe-kohe tuleb!” “Me teeme-teeme-teeme…” Seekord aga on turundusosakonnal õnnestunud üles keerata korralik tolm.

5000 GL-ile pilku heites tekib väikene deja-vu moment, moodne Volga meenutab vägagi ühe teise, kohutavalt populaarse autotootja toodangut. Ja et see autotootja just parasjagu tuli välja väga oluliste uudistega, võibki olla, et vastukaaluks tõmmati saag jõulisemalt käima.

POTATO-POTATOE! ON JU KÜLL!

Jah, jutt käib ameeriklaste Teslast. Volga 5000 GL ja Tesla Model S on mingi nurga alt rabavalt sarnased. See sarnasus on siiski pigem vaataja silmades, sest venelaste luksusauto näeb välja nagu end Soome laeval rootsi lauda unustanud proua, kes peaks kohe maovähendusoperatsioonile minema, et natukenegi olla see, mis ta olla tahab.

Venelased on aga foorumides tõsimeelselt arutamas, kas tegu võiks olla tööstusspionaažiga. Sel juhul – kumb kumma pealt maha viksis? Venelased usuvad, et Musk bännas neilt. Muidugi, ka raadio, rakett ja tampoonid on ju Venemaal leiutatud juba vähemalt 500 aastat tagasi…

VOLGA HINDA EI TEA VEEL KEEGI

Volga 5000 GL, mille mudeliaastat märgitakse erinevalt, sõltuvalt, kes parasjagu targem on – variatsioonides 2015-2020, hiilgab võimsuse ja kaasaegsusega. Ja ilmselt ka hinnaga, millest keegi täpsemalt ei tea. “Keerukas on vastata,” vangutavad tehase müügispetsid pead.

Vaevalt jõuavad kõik valmis toodetud Volgad üldse müüki, ent need, mis jõuavad, on suure tõenäosusega hinnaklassis, mis jääb 4 kuni 9 miljoni rubla vahemikku. See on umbes 60 000 – 130 000 eurot! Me teame vähemalt ühte autot veel, mis umbes sama palju maksab. Jah, Tesla, taas on jutt sinust.

OI, OI KUI ÄGE AUTO… ARVUTIEKRAANIL!

Volga 5000 GL tehnilised omadused toovad õndsa naeratuse näole, ent tegelikkuses oskab GAZ toredasti kiidelda oma toodetega, mis reaalsuses ei pruugigi olla nii oivalised. Või – need ei saagi kunagi reaalsuseks…

Ehk siis Gorki autotehase uusim uudis, mis pajatab, et nüüd-nüüd auto kohe jõuab, pole midagi muud kui järjekordne osav 3D renderdus, millega püütakse inimesi hullutada. Oma silmaga pole seda über-kallist iludust siiski ühelgi lihtinimesel õnnestunud näha.

Taas saab tõmmata paralleeli Teslaga: Elon Musk esitleb suurima rõõmuga ideeautosid ning meedia hullub. Vahe venelastega on siiski olemas – Musk esitleb ja mingi aja pärast (mõnikord küll hiljem kui varem) jõuavad päris autod ka päris inimeste käeulatusse.

Uue Volga 5000 GL-iga on aga kahtlased lood. Videos räägitakse sellest kui Suure Isamaa võimsast autotööstuse lipulaevast, ja öeldakse, et veel pole teada, mis platvormile masin ehitatakse, aga selge on see, et nii ägedat autot pole ühegi inimese silmad varem näinud…

Oeh. Ja Venemaa hullub ning ei hooli sugugi moodsatest täiselektrilistest Tesladest, mida Musk lubab nagu Vändrast saelaudu. Nemad tahavad uut Volgat, mis suure tõenäosusega on tavaline õlineelaja, mootoristandardiga Euro 0,0 või midagi.

Aga ilus on ikka unistada. Hoiame Venemaa autotööstusele pöialt, eks! Mis see siis ära ei ole, Muski kõrvale üks väikene Range Rover Evoque panna… sest just see auto olla kõigepealt Volga eeskujul ehitatud. Ja no siis Tesla. Ja siis kõik need teised…

Allikas: Vse Obo Vsem. Tõlkis: Ilona Toots. Pildid: Volga

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.